حمله سایبری ناموفق به دانشنامه متافیزیک علی لند

اخبار سایت
۸ دیدگاه
تلگرام علی لند

در ساعت ۱:۱۰ بامداد پنجشنبه ۳ مرداد سال ۱۳۹۸ عده ای سعی در نفوذ در دیتا بیس های دانشنامه علی لند را داشتند. در این حمله سایبری هکر ها با استفاده از باگ موجود در یکی از افزونه های نصبی علی لند توانستند دسترسی به صفحه مدیریت علی لند را به مدت کمتر از ۳ ساعت قطع کنند. خوشبختانه به دلیل تدابیر امنیتی شدید در سرورهای علی لند هکر ها از این سطح بیشتر نتوانستند پیشروی کنند و درجا اقدام آنها شناسایی شده و اقدامات دفاعی انجام شد. در این ضرب الاجل ضربتی بلافاصله تمامی ورودی های وارده توسط هکر ها در دیتابیس از بین رفته و دسترسی هکر ها به سایت به کلی قطع شد و دسترسی به صفحه مدیریت توسط شخص علی بیک میرزایی بازگردانده شد و این عملیات هک ناتمام مانده و با شکست هکر ها مواجه شد!

خوشبختانه در این حمله سایبری به دلیل تدابیر امنیتی بالا و اقدام به موقع مدیریت دانشنامه متافیزیک علی لند هیچ آسیبی به محتویات سایت وارد نشده و هیچ سرقت اطلاعاتی ای از هیچ یک از کاربران توسط هکر ها صورت نگرفت.

احتمال میرود این حمله سایبری به سفارش سایت های رقیب انجام شده باشد. لازم به ذکر است که اطلاعات اجمالی شخص هکر را در اختیار داریم. این اطلاعات عبارتند از: آدرس آی پی شخص هکر – نام و نام خانوادگی – آدرس کامل پستی – آدرس ایمیل.

اقدامات قانونی در این زمینه در دست انجام میباشد.

مقالات مرتبط

۸ دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

3 × پنج =

تازه ترین مطالب:

ویکی لند:

مطالب پیشنهادی: