۱۳ خرافات مضحک که هندی ها کورکورانه دنبال میکنند

تلگرام علی لند

هندوستان کشوری است که بیش از نیمی از جمعیت آن به معنای واقعی کلمه بر پایه خرافات بی اساس رشد می کنند. همه ما با مجموعه ای از خرافات عجیب و غریب روبرو شده ایم و این در حالی است که اکثر آنها به سادگی از منطق سرپیچی کرده و واقعا مزخرف و خنده دار میباشند. با این حال بسیاری هستند که از زیر سوال بردن عقلانیت خود سرباز زده و با اعتقادات مضحک کورکورانه به زندگی خود ادامه می دهند. به عنوان مثال فقط خرافات هندی به شما می گویند که مدفوع کلاغ در واقع برای شما مفید است! و حال انکه این موضوع عجیب تر هم میشود! بله عجیبتر میشود اگر ادامه مقاله را بخوانید! در اینجا برخی از خرافات وجود دارند که منطقی نیست اما هندی ها کورکورانه از آنها پیروی میکنند. با علی لند همراه باشید…

بیشتر بخوانید:
گربه شرودینگر چیست؟ همه چیز درباره آزمایش گربه شرودینگر

۱: هندوها بر این باورند که کوتاه کردن ناخن و مو در روزهای شنبه بدشانسی می آورد!

هندوها بر این باورند که کوتاه کردن مو و ناخن در روزهای شنبه ناخوشایند است زیرا باعث عصبانیت سیاره زحل (شانی) می شود که بدشانسی می آورد! با این حال اگر از افرادی که شنبه ها ناخن و موهایشان را کوتاه می کنند سوال کنید شرط میبندیم که آنها به شما خواهند گفت که موهایشان بهتر و ناخن هایشان شسته و رفته است و هیچ سیاره ای با بدشانسی بالای سر آنها معلق نیست!

بیشتر بخوانید:
ریشه خرافات چیست؟ حقایق شگفت انگیز در رابطه با خرافات

۲: اگر گربه ای سیاه از مسیر شما عبور کند کارها و امور شما به تأخیر می افتند!

گربه های سیاه بیچاره فقط به دلیل سیاه بودن سرزنش می شوند (در اینجا شوخی نژادپرستانه وجود ندارد!). این باور عمومی در غرب نیز وجود دارد که اگر گربه سیاه از مسیر شما عبور کند این یک فال بد است. از نظر غرب منشاء این خرافات از مصر سرچشمه گرفته است. فرهنگ مصری معتقد بود که گربه های سیاه موجودات شیطانی هستند در حالی که توضیح هندی در این باره این است که رنگ سیاه نشان دهنده “شانی” است و بنابراین بدشانسی می آورد. گفته می شود که اگر یک گربه سیاه از مسیر شما عبور کند کارهای روزانه شما به تأخیر یا به تعویق می افتد!

۳: حذف طبقه ۱۳ از ساختمان!

هیچ توضیح منطقی ای برای این مورد وجود ندارد زیرا شماره ۱۳ فقط بدشانس تلقی می شود! بدون هیچ دلیلی میگویند ۱۳ نحس است! مسیحیت باستان شماره سیزده را بدشانسی اعلام کرد و بنابراین تا به امروز در خیلی از کشورها آپارتمان ها و هتل ها ازطبقه سیزدهم را رد می کنند!

بیشتر بخوانید:
جهل و خرافات چیست – راههای مقابله با خرافات

۴: نفرین عدد ۴

طبق اصول مبتنی بر خرافات عدد شناسی عدد هشت توسط سیاره شانی (دوباره شانی!) اداره می شود و بنابراین اگر شما بر اساس عدد هشت اداره می شوید موانع, محدودیت و ناامیدی زیادی در راه شما وجود خواهد داشت!

۵: نگه داشتن پیاز و چاقو در زیر تخت خواب, خوابهای بد را از بین می برد!

یک پیاز و یک چاقو زیر تخت کودک تازه متولد شده نگه داشته می شود تا خواب های بد را از بین ببرد. همچنین اعتقاد بر این است که قرار دادن یک پیاز در زیر بالش هنگام خواب موجب میشود هنگام خواب, شریک زندگی آینده خود را ببینید و بدانید چه کسی شریک زندگی آنده تان خواهد بود و همچنین میگویند این کار موجب میشود چهره او را بهتر ببینید! ما به همه افراد مجرد پیشنهاد می کنیم این کار را انجام دهند تا ثابت کنند چقدر این باور اشتباه است!

بیشتر بخوانید:
چگونه در دام خرافات نیفتیم؟! عوامل رواج خرافات

۶: اگر پاها را تکان دهید ثروت خود را از دست می دهید!

تکان دادن پاها فقط نشانه عصبی بودن نیست. این کار همچنین ثروت شما را ازبین میبرد! اعتقاد بر این است که اگر پاهای خود را تکان دهید رفاه از شما دور می شود! عجب!!!!!

۷: جارو زدن کف در هنگام عصر “الهه لاکسمی” را از خانه دور می کند!

حتی اگر اتاق شما کثیف باشد مادرتان به شما اجازه نمی دهد تا عصر زمین را جارو کنید. این کار به این دلیل است که هندوها بر این باورند که الهه لاکسمی معمولاً عصرها (به طور مشخص حدود ساعت ۶ تا ۷ بعد از ظهر) به خانه ها می رود و بنابراین جارو کردن او را از این محل دور می کند! این البته با این فرض است که الهه لاکسمی با رعایت بهداشت اولیه مشکل دارد!!!

بیشتر بخوانید:
آیا قدرت های ماورایی افراد در فضای مجازی حقیقت دارد؟

۸: تیگادا، کیم بیگادا نوجوان!

بر اساس عبارت “teen tighada kaam bighada” اداره هر چیزی بالاتر از “دو” مشکل می شود. و اینکه بحث همیشه بین دو نفر بهتر است تا سه نفر. با این حال این موضوع شوم تصور می شود که عدد ۳ بدشانسی است. به گفته “teen tighada kaam bighada” اداره هر چیزی بالای دو مشکل می شود. و اینکه ایجاد یک بحث همیشه بین دو نفر بهتر است تا اینکه بین سه نفر باشد. در هر صورت اینطور تصور میشود که عدد ۳ بدشانسی میاورد!

۹: چروک چشم

تصور می شود که چروک چشم راست برای مردان خوب است و چروک چشم چپ خبرهای خوبی را برای زنان به ارمغان می آورد!

بیشتر بخوانید:
خرافاتی کیست؟ تاثیر خرافات بر زندگی انسان

۱۰: مدفوع کلاغ خوش شانسی می آورد!

هندوها بر این باورند که مدفوع کلاغ خیر و برکت را به همراه دارد و برایشان پول و ثروت میاورد! در این صورت الان باید کلاغ ها بهترین حیوانات خانگی میشدند اینطور نیست؟!

۱۱: افزودن یک روپیه به یک هدیه خوش یمن است!

از آنجا که عدد ۱ یک عدد خوش شانسی است. شخص باید مبلغی را نگه دارد که به عدد یک ختم شود. به عنوان مثال وقتی یک هدیه به شخصی میدهند روی آن یک سکه یک روپیه ای نیز میچسبانند!

بیشتر بخوانید:
تابلوی کائنات یا تابلوی آرزوها چیست؟

۱۲: افرادی که کف پای صاف دارند بدشانسی می آورند!

بسیاری معتقدند که کف پای صاف نشان دهنده بیوه شدن است. بنابراین در هند باستان هنگام خواستگاری، مادر داماد پای عروس را بررسی می کرد که خدایی نکرده صاف نباشد!

۱۳: گذاشتن یک نقطه کوچک از کاجال روی پیشانی نوزاد مراقبت از “بوری نذار” را بر عهده دارد!

در هند برای راندن بوری نازار پیشانی نوزادان را با سرمه سیاه آغشته می کنند. اعتقاد بر این است که یک “تیکا” روی پیشانی و گونه از چشم زخم جلوگیری می کند!

موفق و پیروز باشید…

منبع: indiatimes.com – مترجم: علی لند

مقالات مرتبط

۵ دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. Required fields are marked *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

نه + نه =

تازه ترین مطالب:

ویکی لند:

مطالب پیشنهادی: