پنج راهکار جهت افزایش اعتماد به نفس در حد تیم ملی

مقالات
۴ دیدگاه
تلگرام علی لند

ایجاد اعتماد به نفس می تواند کار سختی باشد. ما نکات مفیدی را برای کمک به شما جهت افزایش اعتماد به نفستان جمع آوری کرده ایم. اگر هنوز هم پس از امتحان این ایده ها خود باوری برایتان سخت است نگران نباشید! ما همچنین راه هایی را که می توانید برای کمک بیشتر و افزایش اعتماد به نفس خود با کمک دیگران کار کنید را هم برایتان در این مقاله آورده ایم.

این راهکارها می توانند به شما کمک کند اگر:

  • می خواهید درباره اعتماد به نفس بیشتر بدانید.
  • تمایل دارید یک فرد با اعتماد به نفس بیشتر باشید.
  • می خواهید چند مرحله به صورت عملی برای تقویت اعتماد به نفس خود داشته باشید.

بیشتر بخوانید:
راهکارهای شگفت انگیز برای افزایش اعتماد به نفس

فرد با اعتماد به نفس کیست؟

همه افراد با اعتماد به نفس درونی متولد نمی شوند. گاهی اوقات ایجاد اعتماد به نفس دشوار است. این موضوع به این دلیل است که یا تجربیات شخصی باعث از بین رفتن اعتماد به نفس شما میشود یا اینکه از عزت نفس پایین رنج می برید.

یک فرد با اعتماد به نفس:

  • آنچه را که معتقد است درست است انجام می دهد حتی اگر مورد استقبال قرار نگیرد.
  • حاضر است ریسک کند.
  • اشتباهات خود را می پذیرد و از آنها درس می گیرد.
  • قادر است یک نقد را بپذیرد.
  • خوش بین است.

بیشتر بخوانید:
سایرن هد کیست؟ آژیر وحشتناک سایرن هد را جدی بگیرید!

نکاتی برای تقویت اعتماد به نفس:

یک سری کارها و اعمال وجود دارد که می توانید برای افزایش اعتماد به نفس انجام دهید. برخی از آنها فقط تغییرات کوچکی در چارچوب ذهنی شما ایجاد میکنند و موارد بعدی را باید کمی بیشتر روی آنها کار کنید تا آنها را به عادت های آشنا تبدیل کنید.

۱: به آنچه که قبلاً به دست آورده اید نگاه کنید

در صورتی که فکر کنید به چیزی نرسیده اید از دست دادن اعتماد به نفس در این مرحله آسان است. لیستی از همه چیزهایی که در زندگی به آنها افتخار می کنید تهیه کنید، خواه در امتحان یا کسب و کاری موفق شده باشید. لیست را نزدیک خود نگه دارید و هر زمان که کاری را انجام می دهید که به آن افتخار می کنید به آن اضافه کنید. وقتی اعتماد به نفس پایینی دارید لیست را بیرون بیاورید و از آن برای یادآوری همه کارهای فوق العاده ای که انجام داده اید استفاده کنید.

بیشتر بخوانید:
آموزش رسیدن به آرامش ذهنی – چگونه ذهنی آرام داشته باشیم؟

۲: به چیزهایی فکر کنید که در آنها مهارت دارید فکر کنید

همه افراد دارای نقاط قوت و استعداد هستند. نقاط قوت شما چیست؟ به رسمیت شناختن آنچه که در آن مهارت دارید و تلاش برای ساختن این موارد به شما کمک می کند تا به توانایی های خود اعتماد کنید.

۳: چند هدف برای خود تعیین کنید

برخی از اهداف را برای خود تعیین کنید و مراحل لازم را برای دستیابی به آنها مشخص کنید. آنها نباید اهداف بزرگی باشند ؛ آنها حتی می توانند مواردی مانند پخت کیک یا برنامه ریزی یک شب بیرون با دوستان باشند. فقط به دنبال برخی از دستاوردهای کوچک باشید که می توانید از لیست آنها علامت بزنید تا به شما در اطمینان از توانایی انجام کارها اعتماد کنید.

بیشتر بخوانید:
۱۳ خرافات مضحک که هندی ها کورکورانه دنبال میکنند

۴: با خودتان صحبت کنید

اگر نظرات منفی در ذهن شما وجود داشته باشد که به شما میگویند شما خوب نیستید هرگز احساس اعتماد به نفس نخواهید کرد. به صحبت های خود و چگونگی تأثیر آن بر اعتماد به نفس خود فکر کنید. با خود مانند بهترین دوست خود رفتار کنید و خود را تشویق کنید.

۵: برای خود یک سرگرمی پیدا کنید

سعی کنید سرگرمی ای را پیدا کنید که واقعاً به آن علاقه دارید. این می تواند عکاسی، ورزش، بافندگی یا هر چیز دیگری باشد! وقتی اشتیاق خود را برطرف کردید خود را متعهد کنید که به آن عمل کنید. به احتمال زیاد اگر به فعالیت خاصی علاقه دارید یا علاقه مند هستید به احتمال زیاد انگیزه بیشتری دارید و مهارت های خود را سریعتر تقویت می کنید.

بیشتر بخوانید:
اعداد تکرار شونده میخواهند به ما چه بگویند؟

اگر احساس بهتری ندارید…

گاهی اوقات رفع سریع تنش ها در طولانی مدت کمکی نمی کند. اگر احساس بدی دارید و به نظر نمی رسد اوضاع رو به بهبود است، ارزشش را دارد که در این باره با شخصی صحبت کنید که می داند چگونه به شما کمک کند. متخصصانی مانند مشاوران و روانشناسان می توانند به شما در تدوین استراتژی هایی کمک کنند که به شما در افزایش اعتماد به نفستان کمک میکنند. آنها همچنین ممکن است بتوانند به شما در درک مشکلات اساسی که ممکن است باعث ایجاد احساس بد در شما شوند کمک کنند.

اگر احساس میکنید که با یک متخصص نمیتوانید راحت صحبت کنید، سعی کنید نگاهی به انجمن های روانشناختی بیندازید. گفتن نگرانی های خود با یک جامعه حمایتی از افرادی که شرایط مشابهی را پشت سر گذاشته اند، می تواند یک راه حل واقعاً مفید برای ایجاد اعتماد به نفس در شما باشد.

موفق و پیروز باشید…

منبع: au.reachout.com مترجم: علی لند

مقالات مرتبط

۴ دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

11 + سیزده =

تازه ترین مطالب:

ویکی لند:

مطالب پیشنهادی: