وگان چیست و چه تفاوتی با وجترین دارد؟ بررسی وگانیسم

تلگرام علی لند

با سلام خدمت دوستان و همراهان گرامی دانشنامه متافیزیک علی لند امروز من (علی بیک میرزایی) در این مقاله می خواهم به شما دوستان و همراهان گرامی در رابطه با وگان ها و تفاوت بین وگان ها و وجترین ها مطالب مفیدی را ارائه کنم که امیدوارم این مقاله که به سفارش خود شما کاربران ارائه شده است مورد پسندتان واقع شده و در پایان نظر خود را در صورت لزوم در بخش کامنت ها زیر همین مقاله مطرح کنید.

بیشتر بخوانید:
چگونه در دام خرافات نیفتیم؟ عوامل رواج خرافات

وگان چیست؟ تعریف وگانیسم

وگان در حقیقت به افراد گیاه خواری گفته می شود که گیاه خواری آنها به صورت مطلق بوده و با هرگونه فرآورده‌های ناشی از حیوانات چه غذایی و چه صنعتی مانند شیر تخم مرغ و غیره و یا لباسهای چرم حاصل پوست حیوانات و غیره که صنعت در آنها دخیل است مخالف هستند و در کل تفکر وگان را وگانیسم میگویند. وگان ها به هرگونه آسیب رسانی به حیوانات و موجودات زنده واکنش نشان داده و باور آنها بر این است که هیچ چیزی نمی تواند عذر و دلیل موجهی برای استفاده خوراکی و صنعتی و غیره از حیوانات و آسیب رساندن به آنها باشد.

بیشتر بخوانید:
عملکرد مغز در قانون جذب چگونه است؟ جذب ثروت واقعی

ریشه وگانیسم:

عبارات وگان برای اولین بار در سال ۱۹۴۴ توسط دونالد واتسون ارائه شد که در آن سه حرف اول و دو حرف آخر واژه انگلیسی Vegetarian برداشته شده و به یکدیگر متصل شده‌اند و عبارت Vegan را تشکیل داده اند. همچنین از سال ۱۹۴۴ که واژه وگان توسط دونالد واتسون ارائه شد اول نوامبر را روز جهانی وگان ها و یا همان گیاه خواران نامگذاری کردند که در این روز گیاهخواران به ترویج فرهنگ گیاهخواری پرداخته و دیگران را دعوت به گیاه خواری می کنند.

بیشتر بخوانید:
نیروی کیهانی چیست؟ حقایق شگفت انگیز نیروهای کیهانی

تفاوت بین وگان و وجترین:

وگان ها در واقع همان وجترین ها یا گیاهخواران هستند که در سطوح بالاتری از گیاهخواری قرار دارند. وگان ها علاوه بر اینکه معتقد به گیاهخواری و استفاده نکردن از فرآورده های ناشی از گوشت حیوانات هستند، بر این باورند که هرگونه فراورده‌های غیرمستقیم ناشی از حیوانات مانند لبنیات صنعتی تخم مرغ صنعتی و غیره که صنعت در آنها دخالت دارد نیز خوردنشان ممنوع می باشد. همچنین وگانها مخالف سرسخت استفاده ابزاری و صنعتی از حیوانات مانند پوشاک چرم و یا شال پوست حیوانات و غیره و در کل مخالف هرگونه صنعتی که حاصل آسیب رساندن و استفاده ابزاری از حیوانات می باشد هستند.

بیشتر بخوانید:
آگرو کینزی چیست؟ اسرار پنهان کنترل گیاهان با قدرت ذهن

آیا وگان بودن خوب است یا بد؟

در رابطه با این موضوع که آیا وگان بودن خوب است یا بد باید بگویم وگان بودن هم جنبه های مثبت دارد و هم جنبه های منفی. از جمله جنبه های مثبت و گام بودن باید به حامی حقوق حیوانات بودن این این گروه از افراد اشاره کرد و اینکه این گروه از افراد موجب آرامش و آسایش هرچه بیشتر حیوانات هستند و به خصوص اینکه این افراد به شدت با استفاده صنعتی از حیوانات مخالف هستند. و اما در رابطه با جنبه های منفی وگان بودن نیز می توانم به وجود پروتئین ها و مواد مفیدی اشاره کنم که تنها در گوشت موجود هستند و جایگزینی آنها با میوه جات و سبزیجات امکان پذیر نمی باشد. همچنین وگان ها و وجترین ها به این موضوع فکر نکرده اند که گیاه خواری نیز می تواند موجب آزار و شکنجه و مرگ جانوران شود. اما چگونه؟! تصور کنید وقتی یک مزرعه سمپاشی می شود هزاران و حتی میلیون ها حشره جانور که از آن گیاهان تغذیه می کنند به بدترین و فجیع ترین شکل ممکن کشته می شوند که این خود خلاف اصول و قوانین وگان ها و وجترین ها می باشد که متاسفانه خودشان نیز حتی به این موضوع فکر نکرده اند!

بیشتر بخوانید:
آیا ماهیت طلسم و سحر و جادو حقیقت دارد؟

سخن پایانی:

در پایان باید بگویم انتخاب اینکه وگان بودن خوب است یا بد است بر عهده خود شما می باشد و این خود شما هستید که تعیین می کنید وگان باشید یا نباشد. ولی اگر نظر من را بخواهید بدانید، به نظر من حیوان آزاری کار سنجیده ای نیست و از آنجا که خوردن گوشت نیز از ملزومات زندگی یک انسان و سلامتی اوست باید بگویم راه های خیلی بهتری برای کشتن حیوانات خوراکی وجود دارد که میتوان از آنها را استفاده کرد، نه اینکه آن‌ها را به فجیع ترین شکل ممکن کشت.

بیشتر بخوانید:
آیا جهان های موازی وجود دارند؟ تحلیل جهان موازی

موفق و پیروز باشید.

توجه: کلیه مطالب این سایت اختصاصی میباشد. هرگونه کپی برداری و استفاده از مطالب این سایت بدون ذکر منبع و لینک به سایت شرعا, عرفا و قانونا ممنوع بوده و عملی خلاف انسانیت میباشد و به صورت جدی پیگرد قانونی به همراه خواهد داشت.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

یک × دو =

تازه ترین مطالب:

ویکی لند:

مطالب پیشنهادی: