همزاد چیست؟ آیا همزاد حقیقت دارد؟ انواع همزادها

مقالات
۱۳۹ دیدگاه

با سلام خدمت دوستان و همراهان گرامی دانشنامه متافیزیک علی لند. امروز من (علی بیک میرزایی) در این مقاله میخواهم در رابطه با همزاد و اینکه همزاد چیست برایتان مطالبی را ارائه کنم تا تمامی ابهامات در رابطه با این موضوع جنجالی از بین بروند! از شما دعوت میکنم این مقاله را تا انتها خوانده و در نهایت در صورتی که نظری داشتید خوشحال میشوم نظر خود را در بخش کامنت های همین مطلب برایم بنویسید. با علی لند همراه باشید…

بیشتر بخوانید:
طلسم چیست؟ آیا طلسم حقیقت دارد؟

همزاد چیست؟

تا به حال بارها و بارها برای همه مان اتفاق افتاده است که مثلا اتفاقی که می افتد میگویند کار همزاد توست! یا بلاخره به هر نحوی هر چیزی را به عامل سومی به نام همزاد ربط میدهند! ولی اصلا این همزاد چیست؟ از قدیم الایام عده کثیری بر این باور بوده اند که همزمان با تولد هر انسانی, یک نسخه مشابه او از جنس جن و یا پری نیز خلق میشود! این جن و پری خلق شده نه تنها ظاهرش شبیه شخص است که شخص تحت تاثیر رفتارهای آن جن و پری (همزاد خود) قرار میگیرد! به طوری که مثلا اگر همزاد ناراحت و یا خوشحال باشد, شخص نیز تحت تاثیر همزاد خود خلق و خویش عوض شده و ناراحت و یا خوشحال میشود! این وجه اشتراک بین شخص و همزادش به صورت دو طرفه میباشد به عبارتی در صورتی که شخص ناراحت و یا خوشحال باشد همزادش نیز تحت تاثیر اون خلق و خویش تغییر میابد! به نقل قول زیر از ویکی پدیا در رابطه با همزاد توجه کنید:

در باورهای قدیمی عوام در ایران چندین موجود افسانه‌ای و تخیلی رواج داشته‌است از جمله موجوداتی به نام همزاد. بنابراین باورها، هر شخص دارای همزادی است که در جایی به نام دنیای از ما بهتران به‌طور هم‌زمان با او زندگی می‌کند و رشدی همگام با آن شخص دارد.

منبع: (ویکی پدیا)

بیشتر بخوانید:
جن – باورهای اشتباه در رابطه با جن

انواع همزاد:

در ادامه این مقاله میخواهیم انواع همزادها را با توجه به باورهای باستانی برایتان ارائه کنیم که دانستنشان خالی از لطف نیست! 😕

انواع همزاد از نظر نوع:

 • همزاد آتشین (ازنوع آتش)
 • همزاد بادی (از نوع باد)
 • همزاد خاکی (از نوع خاک)
 • همزاد آبی (از نوع آب)

بیشتر بخوانید:
آیا سرنوشت انسان از پیش تعیین شده است؟

انواع همزاد از نظر خلق و خو:

 • همزاد خوب:

  این نوع همزاد خوبی ها و نیکی را به شخص برابر خود سرازیر میکند!!!

 • همزاد بد:

  این نوع همزاد بدی ها و شر و پلیدی ها را به سمت شخص برابر خود روانه میکند!!!

 • همزاد برابر:

  این نوع همزاد رفتار و خلق و خویی برابر با شخص دارد و هیچ تاثیری بر زندگی او ندارد.

بیشتر بخوانید:
رویای آگاهانه چیست؟ بررسی علمی رویای شفاف (آگاهانه)

همزاد ها کجا زندگی میکنند؟

بنا به باورهای باستان همزادها در جایی به نام سرزمین از ما بهتران و موازی با شخص برابرشان زندگی میکنند و رشتی برابر با شخص همسان خودشان دارند! (منبع: ویکی پدیا) و همچنین بر این باور هستند که با مرگ شخص همزاد او نیز میمیرد و در جهان پس از مرگ در کنار شخص برابر خود زندگی میکند! و همچنین باورهایی نیز مبنی بر این وجود دارد که پس از مرگ شخص همزاد او تغییر شکل میدهد!!! برخی مرتاض های هندی هم میگویند پس از مرگ شخص, همزادش در آسمان برای خود به گشت و گذار میپردازد!!!!!!

بیشتر بخوانید:
رابطه مستقیم قدرت ذهن و متافیزیک – مقاله ای کاملا متفاوت

همزاد چه کارهایی میتواند انجام دهد؟

به باور باستانیان همزاد کارهای زیادی میتواند انجام دهد که در زیر به برخی از این کارها اشاره میکنیم. کارهایی که همزاد میتواند انجام بدهد:

 • همزاد میتواند بسته به دستوری که شما میدهید بین دو نفر محبت یا تفرقه بیندازد!
 • همزاد میتواند تصویر و یا نقشه جایی را کشیده و برایتان از تلگرام بفرستد! ببخشید برایتان از طریق ماورا ارسال کند!
 • همزاد میتواند آینده را دیده و از آیده برایتان خبر بیاورد!
 • همزاد میتواند شخص و یا شیء گمشده را پیدا کند!
 • همزاد میتواند گنج ها و دفینه های ارزشمند را برای شما پیدا کند و محلشان را نشانتان بدهد!
 • همزاد توانایی سفر در زمان را دارد و میتواند از گذشته برایتان هرگونه اطلاعاتی که بخواهید را بیاورد!

بیشتر بخوانید:
زن امروزی چه خصوصیاتی باید داشته باشد؟ خصوصیات زنان موفق

آیا همزاد واقعیت دارد؟

به نظر شما آیا همزاد حقیقت دارد؟ نظر شما در این باره چیست؟ در صورتی که واقعا و از ته دل باور دارید که همزاد حقیقت دارد باید بگویم سخت در اشتباه هستید! حقیقت این است که چیزی به نام همزاد وجود ندارد! همزاد ساخته و پرداخته ذهن معیوب و بیمار باستانیانی است که متاسفانه منبع مشخصی در رابطه با مرکز تولید این ذهنیت اشتباه همچنان موجود نبوده و به طور دقیق نمیتوان منبع تولید این شایعه را مشخص کرد. ولی در حالت کلی باور بر این است که همزاد ساخته و پرداخته ذهن بیمار هندوها بوده است. به عبارتی احتمالا این هندوها بوده اند که ابداع کننده عبارت مضحکی به نام همزاد بوده اند! دوستان حقیقت این است که چیزی به نام همزاد وجود ندارد! حال چه خوشتان بیاید و چه بدتان بیاید حقیقت همواره حقیقت است! چه حرض بخورید و چه خرسند شوید! میدانم حال کسانی خواهند آمد و در زیر این مطلب شروع به بذله گویی خواهند کرد که قطعا مشخص است آنان ذی نفعان خرافات و همزاد هستند! به عبارتی جیب هایشان با سادگی و زودباوری شما عزیزان پر میشود!

بیشتر بخوانید:
رشته دانشگاهی متافیزیک | اطلاعات کامل درباره رشته تحصیلی متافیزیک

استنباط عدم وجود همزاد:

حال سوال این است که استنباط عدم وجود همزاد چیست؟ بنا بر گفته ها همزاد همزمان با تولد یک انسان متولد میشود!!! منبع این گفته چیست؟ چه سند معتبری برای این ادعای به شدت مضحک وجود دارد؟ لقاح در انسان از ترکیب تخمک و اسپرم حاصل می‌شود آخر این چه ربطی به تولد یک همزاد دارد؟! چه چیزی آن همزاد را ساخته است و موجب لقاح آن شده است؟ خرافات بی در و پیکر است و به آن هر چیزی را میتوان چسباند چرا که هیچ سندیت علمی ای ندارد که بتوان نواقص آن را آشکار کرد! ما از ماده هستیم همزادمان کجا بود؟! آخر چرا اجازه میدهید عده ای شما را به شدت پلشت و احمق بپندارند؟! چرا تفکر را از خود دریغ میکنید و عقلتان را میسپارید به دست یک رمال کودن؟ مگر فکر کردن چه سختی و بدی ای دارد که اینقدر با آن مخالف و دشمن هستید؟ در صورتی که کمی فکر کنید خواهید فهمید همزاد تنها ساخته توهمات عده ای معلوم الحال است و بس!

بیشتر بخوانید:
ایموشن کد چیست؟ اصلی ترین کاربرد ایموشن کد در زندگی

همزاد از نظر علم روانشناسی (همزاد پنداری):

در ادامه میخواهم به شما در رابطه با همزاد از دیدگاه علم روانشناسی مطلبی را بیاورم که خواندن آن خالی از لطف نیست! این بخش از نوشته ها نقل قولی از سایت ویکی پدیا به نقل از “اتو رانک” روانکاو مطرح اتریشی در “کتاب همزاد” میباشد:

همزاد در شرایط خاصی به وجود آمده و خود را نشان می‌دهد و این زمان مربوط است به مواقعی که فردی دچار مشکل روحی و افسردگی شدیدی شده باشد. افرادی که احساس تنهایی شدیدی دارند و بر اثر آن نیاز به همدم و هم صحبتی داشته و سنگ صبوری می‌خواهند، همزاد این نیاز را برطرف می‌سازد. به‌طور معمول افرادی که در آستانه جنون قرار دارند اغلب همزاد را می‌بینند و با او صحبت هم می‌کنند. فردی که دچار تنهایی و افسردگی و یاس می‌باشد در ابتدا در گوش خود صداهایی مانند نجوا یا ویز ویز را می‌شنود که این مربوط به فعالیت غیرارادی اعصاب و رگ‌های مغز و افزایش الکتریسیته در آن است. این مرحله روز به روز افزایش یافته و حال بیمار رو به وخامت می‌گذارد و هجوم افکار و نجواها بقدری در ذهن فرد زیاد می‌شود که بر شدت بیماری افزوده شده و رفتارهای ناهنجاری از او سر می‌زند. در این زمان اطرافیان از اطراف فرد پراکنده گشته و فرد ناچار به خلوت خود پناه برده و سکوت کرده و اغلب به نقطه‌ای خیره می‌شود. در این حالت فرد واقعاً مجنون شده و به عنوان فردی دیوانه شناخته می‌شود. در این مرحله بیمار چنان با خود گفتگو می‌کند که انگار واقعاً فردی مقابل او قرار دارد. بیمار مدام خاطرات گذشته و تجربه‌های تلخ را در ذهن خود بازسازی نموده و آن‌ها را در ذهنش تکرار می‌کند. در اغلب موارد، فرد پس از طی دوران افسردگی و ورود به مرحله جنون همزاد خود را می‌بیند، اما این نفس خود فرد است که فقط توسط خود بیمار دیده و موجب اعمال جنون‌آمیز می‌شود. توجه کنید که برخی انسان‌های ناآگاه که به دنبال رشد معنوی و سیر و سلوک هستند سعی می‌کنند با پناه بردن به مواد اعتیادآور و فرورفتن به حالت خلسه این بعد خود یعنی همزاد را شناسایی نمایند. این افراد چون راهنمای درستی نداشته‌اند به ورطه اعتیاد افتاده و خود را به نابودی می‌کشانند زیرا روح بیمار، جسم را نیز قطعاً به بیماری دچار می‌سازد. این روش‌ها روش‌هایی بیهوده برای کشف دنیای غیر مادی بوده و اغلب تصاویر و حالت‌هایی که در فرد و در حالت خماری ایجاد می‌شود تصنعی بوده و کاملاً بی‌ارزش است.

منبع: (ویکی پدیا)

بیشتر بخوانید:
آموزش رسیدن به آرامش ذهنی – چگونه ذهنی آرام داشته باشیم؟

همانطور که در نقل قول بالا خواندید, همزادپنداری نوعی بیماری است! به عبارتی وقتی شخصی همزاد خود را ببیند تنها ۲ حالت دارد:

 1. آن شخص معتاد بوده و بیش از حد مصرف کرده است! قابل توجه بعضیا 😛
 2. آن شخص بیمار روانی ای میباشد که هرچه سریعتر باید در پی درمان باشد! اینم قابل توجه بعضیا 😉

موفق و پیروز باشید…

توجه: کلیه مطالب این سایت اختصاصی میباشد. هرگونه کپی برداری و استفاده از مطالب این سایت بدون ذکر منبع و لینک به سایت شرعا, عرفا و قانونا ممنوع بوده و عملی خلاف انسانیت میباشد و به صورت جدی پیگرد قانونی به همراه خواهد داشت.

مطالب مرتبط

مشترک شدن در کامنت های این مطلب
من را مطلع کن از:
guest
139 کامنت
قدیمی ترین
تازه ترین بیشترین رای داده شده
فیدبک های داخلی
مشاهده همه کامنت ها
فهرست
error: !خطا: محتوا محافظت شده است