همزاد چیست؟ آیا همزاد حقیقت دارد؟ انواع همزادها

مقالات
۱۶۸ دیدگاه
تلگرام علی لند

با سلام خدمت دوستان و همراهان گرامی دانشنامه متافیزیک علی لند. امروز من (علی بیک میرزایی) در این مقاله میخواهم در رابطه با همزاد و اینکه همزاد چیست برایتان مطالبی را ارائه کنم تا تمامی ابهامات در رابطه با این موضوع جنجالی از بین بروند! از شما دعوت میکنم این مقاله را تا انتها خوانده و در نهایت در صورتی که نظری داشتید خوشحال میشوم نظر خود را در بخش کامنت های همین مطلب برایم بنویسید. با علی لند همراه باشید…

بیشتر بخوانید:
طلسم چیست؟ آیا طلسم حقیقت دارد؟

همزاد چیست؟

تا به حال بارها و بارها برای همه مان اتفاق افتاده است که مثلا اتفاقی که می افتد میگویند کار همزاد توست! یا بلاخره به هر نحوی هر چیزی را به عامل سومی به نام همزاد ربط میدهند! ولی اصلا این همزاد چیست؟ از قدیم الایام عده کثیری بر این باور بوده اند که همزمان با تولد هر انسانی, یک نسخه مشابه او از جنس جن و یا پری نیز خلق میشود! این جن و پری خلق شده نه تنها ظاهرش شبیه شخص است که شخص تحت تاثیر رفتارهای آن جن و پری (همزاد خود) قرار میگیرد! به طوری که مثلا اگر همزاد ناراحت و یا خوشحال باشد, شخص نیز تحت تاثیر همزاد خود خلق و خویش عوض شده و ناراحت و یا خوشحال میشود! این وجه اشتراک بین شخص و همزادش به صورت دو طرفه میباشد به عبارتی در صورتی که شخص ناراحت و یا خوشحال باشد همزادش نیز تحت تاثیر اون خلق و خویش تغییر میابد! به نقل قول زیر از ویکی پدیا در رابطه با همزاد توجه کنید:

در باورهای قدیمی عوام در ایران چندین موجود افسانه‌ای و تخیلی رواج داشته‌است از جمله موجوداتی به نام همزاد. بنابراین باورها، هر شخص دارای همزادی است که در جایی به نام دنیای از ما بهتران به‌طور هم‌زمان با او زندگی می‌کند و رشدی همگام با آن شخص دارد.

منبع: (ویکی پدیا)

بیشتر بخوانید:
جن – باورهای اشتباه در رابطه با جن

انواع همزاد:

در ادامه این مقاله میخواهیم انواع همزادها را با توجه به باورهای باستانی برایتان ارائه کنیم که دانستنشان خالی از لطف نیست! 😕

انواع همزاد از نظر نوع:

 • همزاد آتشین (ازنوع آتش)
 • همزاد بادی (از نوع باد)
 • همزاد خاکی (از نوع خاک)
 • همزاد آبی (از نوع آب)

بیشتر بخوانید:
آیا سرنوشت انسان از پیش تعیین شده است؟

انواع همزاد از نظر خلق و خو:

 • همزاد خوب:

  این نوع همزاد خوبی ها و نیکی را به شخص برابر خود سرازیر میکند!!!

 • همزاد بد:

  این نوع همزاد بدی ها و شر و پلیدی ها را به سمت شخص برابر خود روانه میکند!!!

 • همزاد برابر:

  این نوع همزاد رفتار و خلق و خویی برابر با شخص دارد و هیچ تاثیری بر زندگی او ندارد.

بیشتر بخوانید:
رویای آگاهانه چیست؟ بررسی علمی رویای شفاف (آگاهانه)

همزاد ها کجا زندگی میکنند؟

بنا به باورهای باستان همزادها در جایی به نام سرزمین از ما بهتران و موازی با شخص برابرشان زندگی میکنند و رشتی برابر با شخص همسان خودشان دارند! (منبع: ویکی پدیا) و همچنین بر این باور هستند که با مرگ شخص همزاد او نیز میمیرد و در جهان پس از مرگ در کنار شخص برابر خود زندگی میکند! و همچنین باورهایی نیز مبنی بر این وجود دارد که پس از مرگ شخص همزاد او تغییر شکل میدهد!!! برخی مرتاض های هندی هم میگویند پس از مرگ شخص, همزادش در آسمان برای خود به گشت و گذار میپردازد!!!!!!

بیشتر بخوانید:
رابطه مستقیم قدرت ذهن و متافیزیک – مقاله ای کاملا متفاوت

همزاد چه کارهایی میتواند انجام دهد؟

به باور باستانیان همزاد کارهای زیادی میتواند انجام دهد که در زیر به برخی از این کارها اشاره میکنیم. کارهایی که همزاد میتواند انجام بدهد:

 • همزاد میتواند بسته به دستوری که شما میدهید بین دو نفر محبت یا تفرقه بیندازد!
 • همزاد میتواند تصویر و یا نقشه جایی را کشیده و برایتان از تلگرام بفرستد! ببخشید برایتان از طریق ماورا ارسال کند!
 • همزاد میتواند آینده را دیده و از آیده برایتان خبر بیاورد!
 • همزاد میتواند شخص و یا شیء گمشده را پیدا کند!
 • همزاد میتواند گنج ها و دفینه های ارزشمند را برای شما پیدا کند و محلشان را نشانتان بدهد!
 • همزاد توانایی سفر در زمان را دارد و میتواند از گذشته برایتان هرگونه اطلاعاتی که بخواهید را بیاورد!

بیشتر بخوانید:
زن امروزی چه خصوصیاتی باید داشته باشد؟ خصوصیات زنان موفق

آیا همزاد واقعیت دارد؟

به نظر شما آیا همزاد حقیقت دارد؟ نظر شما در این باره چیست؟ در صورتی که واقعا و از ته دل باور دارید که همزاد حقیقت دارد باید بگویم سخت در اشتباه هستید! حقیقت این است که چیزی به نام همزاد وجود ندارد! همزاد ساخته و پرداخته ذهن معیوب و بیمار باستانیانی است که متاسفانه منبع مشخصی در رابطه با مرکز تولید این ذهنیت اشتباه همچنان موجود نبوده و به طور دقیق نمیتوان منبع تولید این شایعه را مشخص کرد. ولی در حالت کلی باور بر این است که همزاد ساخته و پرداخته ذهن بیمار هندوها بوده است. به عبارتی احتمالا این هندوها بوده اند که ابداع کننده عبارت مضحکی به نام همزاد بوده اند! دوستان حقیقت این است که چیزی به نام همزاد وجود ندارد! حال چه خوشتان بیاید و چه بدتان بیاید حقیقت همواره حقیقت است! چه حرض بخورید و چه خرسند شوید! میدانم حال کسانی خواهند آمد و در زیر این مطلب شروع به بذله گویی خواهند کرد که قطعا مشخص است آنان ذی نفعان خرافات و همزاد هستند! به عبارتی جیب هایشان با سادگی و زودباوری شما عزیزان پر میشود!

بیشتر بخوانید:
رشته دانشگاهی متافیزیک | اطلاعات کامل درباره رشته تحصیلی متافیزیک

استنباط عدم وجود همزاد:

حال سوال این است که استنباط عدم وجود همزاد چیست؟ بنا بر گفته ها همزاد همزمان با تولد یک انسان متولد میشود!!! منبع این گفته چیست؟ چه سند معتبری برای این ادعای به شدت مضحک وجود دارد؟ لقاح در انسان از ترکیب تخمک و اسپرم حاصل می‌شود آخر این چه ربطی به تولد یک همزاد دارد؟! چه چیزی آن همزاد را ساخته است و موجب لقاح آن شده است؟ خرافات بی در و پیکر است و به آن هر چیزی را میتوان چسباند چرا که هیچ سندیت علمی ای ندارد که بتوان نواقص آن را آشکار کرد! ما از ماده هستیم همزادمان کجا بود؟! آخر چرا اجازه میدهید عده ای شما را به شدت پلشت و احمق بپندارند؟! چرا تفکر را از خود دریغ میکنید و عقلتان را میسپارید به دست یک رمال کودن؟ مگر فکر کردن چه سختی و بدی ای دارد که اینقدر با آن مخالف و دشمن هستید؟ در صورتی که کمی فکر کنید خواهید فهمید همزاد تنها ساخته توهمات عده ای معلوم الحال است و بس!

بیشتر بخوانید:
ایموشن کد چیست؟ اصلی ترین کاربرد ایموشن کد در زندگی

همزاد از نظر علم روانشناسی (همزاد پنداری):

در ادامه میخواهم به شما در رابطه با همزاد از دیدگاه علم روانشناسی مطلبی را بیاورم که خواندن آن خالی از لطف نیست! این بخش از نوشته ها نقل قولی از سایت ویکی پدیا به نقل از “اتو رانک” روانکاو مطرح اتریشی در “کتاب همزاد” میباشد:

همزاد در شرایط خاصی به وجود آمده و خود را نشان می‌دهد و این زمان مربوط است به مواقعی که فردی دچار مشکل روحی و افسردگی شدیدی شده باشد. افرادی که احساس تنهایی شدیدی دارند و بر اثر آن نیاز به همدم و هم صحبتی داشته و سنگ صبوری می‌خواهند، همزاد این نیاز را برطرف می‌سازد. به‌طور معمول افرادی که در آستانه جنون قرار دارند اغلب همزاد را می‌بینند و با او صحبت هم می‌کنند. فردی که دچار تنهایی و افسردگی و یاس می‌باشد در ابتدا در گوش خود صداهایی مانند نجوا یا ویز ویز را می‌شنود که این مربوط به فعالیت غیرارادی اعصاب و رگ‌های مغز و افزایش الکتریسیته در آن است. این مرحله روز به روز افزایش یافته و حال بیمار رو به وخامت می‌گذارد و هجوم افکار و نجواها بقدری در ذهن فرد زیاد می‌شود که بر شدت بیماری افزوده شده و رفتارهای ناهنجاری از او سر می‌زند. در این زمان اطرافیان از اطراف فرد پراکنده گشته و فرد ناچار به خلوت خود پناه برده و سکوت کرده و اغلب به نقطه‌ای خیره می‌شود. در این حالت فرد واقعاً مجنون شده و به عنوان فردی دیوانه شناخته می‌شود. در این مرحله بیمار چنان با خود گفتگو می‌کند که انگار واقعاً فردی مقابل او قرار دارد. بیمار مدام خاطرات گذشته و تجربه‌های تلخ را در ذهن خود بازسازی نموده و آن‌ها را در ذهنش تکرار می‌کند. در اغلب موارد، فرد پس از طی دوران افسردگی و ورود به مرحله جنون همزاد خود را می‌بیند، اما این نفس خود فرد است که فقط توسط خود بیمار دیده و موجب اعمال جنون‌آمیز می‌شود. توجه کنید که برخی انسان‌های ناآگاه که به دنبال رشد معنوی و سیر و سلوک هستند سعی می‌کنند با پناه بردن به مواد اعتیادآور و فرورفتن به حالت خلسه این بعد خود یعنی همزاد را شناسایی نمایند. این افراد چون راهنمای درستی نداشته‌اند به ورطه اعتیاد افتاده و خود را به نابودی می‌کشانند زیرا روح بیمار، جسم را نیز قطعاً به بیماری دچار می‌سازد. این روش‌ها روش‌هایی بیهوده برای کشف دنیای غیر مادی بوده و اغلب تصاویر و حالت‌هایی که در فرد و در حالت خماری ایجاد می‌شود تصنعی بوده و کاملاً بی‌ارزش است.

منبع: (ویکی پدیا)

بیشتر بخوانید:
آموزش رسیدن به آرامش ذهنی – چگونه ذهنی آرام داشته باشیم؟

همانطور که در نقل قول بالا خواندید, همزادپنداری نوعی بیماری است! به عبارتی وقتی شخصی همزاد خود را ببیند تنها ۲ حالت دارد:

 1. آن شخص معتاد بوده و بیش از حد مصرف کرده است! قابل توجه بعضیا 😛
 2. آن شخص بیمار روانی ای میباشد که هرچه سریعتر باید در پی درمان باشد! اینم قابل توجه بعضیا 😉

موفق و پیروز باشید…

توجه: کلیه مطالب این سایت اختصاصی میباشد. هرگونه کپی برداری و استفاده از مطالب این سایت بدون ذکر منبع و لینک به سایت شرعا, عرفا و قانونا ممنوع بوده و عملی خلاف انسانیت میباشد و به صورت جدی پیگرد قانونی به همراه خواهد داشت.

مقالات مرتبط

۱۶۸ دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

 • جن هست
  والسلام

  پاسخ
 • سلام خسته نباشید یه نفری بود بود بهم گفت همونطور که علم انسان دانش(فناوری و تکنولوژی و..)علم اجنه هم سحر و جادو هست یه نفری هم بود می‌گفت رفته بودن واسه زیر خاکی تو یه مکان دو گنج پیدا میکنن یکی طلسم بوده و دیگری نه اونی که طلسم بوده وقتی بهش دست میزدن دستشون دچار سوزش و کبودی میشده اما من فقط علم رو قبول دارم و اجنه هم وجود دارن ولی همزاد نه

  پاسخ
  • ممنون بابت نظرتون

   پاسخ
  • استاد بزرگوار اولا چارتا کتاب بخون دوما اونی ک تو مغز مردم چرتو پرت میکنه خوده تویی.
   سوما همزاد همون باور ها و اعمال شخصه.و وجود داره.
   دوخط تفسیرم بخون چون تو قران از اسم قرین یا همون قرینه چندین بار نام برده شده.
   مطلبتم اونقد چرت بود ک ارزش کپی کردن نداشته باشه چ برسه ب مشکل شرعی.بشین فعلا اوقات شرعیو یاد بگیر ۱۰ سال دگ میرسی به مشکلات شرعی.
   قرانم زیر پا میزارن این ملت احمق

   پاسخ
 • عالی. ممنون بابت مقاله خوبتون

  پاسخ
 • عالی بود❤❤❤

  پاسخ
 • مغز یا نیروی دوگانگی جسم و روح بهترین راه حل برای شما اینکه به تفکر خودت روجوع کرده و هرجا که وعده آرامش به شما داده میشه به هونحا برای درمان برید چه نزد روان پزشک .چه نزد دعا نویس .چه یک تیکه سنگ اما اون چیزی که می‌تونه سردرگمی رو از شما دور کنه اصلا انتقاد یا شکی وجود نداشته باشه ۱۰۰درصد به آرامش خواهی رسید

  پاسخ
 • جناب این خیلی بی ادبیه که شما میخواید حتما نظر خودتون رو تحمیل کنید. شما حرف خودتونو بزنید مردم عقل دارن تحقیق کنن و در آخر خودشون تصمیم بگیرن که باور بکنن یا نه. واقعا دور از ادبه که یه کاره به یکی بگید تفکر شما چرته. بعد شما در چند زمینه علم دارید که ادعای فضل میکنید خود پرفسور سمیعی هم همیشه در حال تحقیق و علم اندوزی هست شما کی باشی بخوای مردم رو به تمسخر بگیری

  پاسخ
 • چیزی تو ماورا الطبیعه هست که ذهن معیوب هندو ها استارتشو نزده باشه خدایی😅

  پاسخ
 • عالی بود. واقعا عقل نداره هرکس به همزاد باور داره

  پاسخ
 • کاملا درسته همزاد فقط زاده ی ذهن هستش و واقعیت نداره .

  پاسخ
 • من به این نتیجه واقعا رسیدم که هر کس دیدگاه خاص خودش رو در موارد مختلف داره…اما در نورد وجود همزاد،دیدگاه وجود نداشتنش کاملا غلطه…من به شخصه به شدت حسش کردم و واقعا افرادی رو میشناسم که با همزادشون ارتباط دارن…من نمیگم همزاد میاد و کارای ما رو انجام میده،خیر! حرف من این هست که حتی روش هایی برای احضارش هم وجود داره و حتی افراد با توجه به میزان توانایی های ذهنشون میتونن با همزادشون ارتباط داشته باشن که خب کار راحتی هم نیست و حتی ترسناک هم میتونه باشه‌.اما نقض وجودش یک اشتباهه به نظرم…البته باز هم میگم دیدگاه ها متفاوته و هیچ کس به زور نمیتونه دیدگاه شخص دیگری رو بپذیره…در مقاله بالا مقداری بیش از حد علمی به وجود همزاد نگاه شده که خب اگر کلا میخواستیم از علم پیش بریم به خیلی چیزا نمیرسیدیم…مثلا جایی گفته شده که انسان از لقاح میاد و همزاد چجوری میتونه بیاد‌‌…خب اگر اینطوری بود همه میگفتن چشم سوم هم چون وجود خارجی نداره قابل قبول نیست…یه سری چیزا رو باید با دل پذیرفت و خب وجود همزاد که من واقعا بهش اعتقاد دارم یکی از اوناست

  پاسخ
  • دوست عزیز چیزی اگه وجود داره یعنی علمه! وقتی برای همزاد هیچ سندیتی وجود نداره کاملا مشخصه ساخته توهماته و چه فاجعه ای هستش که در قرن ۲۱ هنوز هستن کسانی که به خرافات مضخک باور دارن.

   پاسخ
   • اگه حرف شما درست باشه چون هیچ چیز علمی ثابت نمی کنه که خالقی وجود داره و خدایی هست باید گفت که خدا وجود نداره من قصد قاطی کردن موضوعات رو ندارم ولی همزاد یجور اعتقاده که نه سندی برای وجود داشتنش هست و نه سندی برای وجود نداشتنش پس لطفا به اعتقادات دیگران احترام بذار و هر وقت تونستی محترمانه صحبت کنی مقاله بنویس چون در نوشتن مقاله باید طبق تحقیقات و اسناد معتبر صحبت کرد همچنین دیدگاهت باید و بی طرفانه باشه مقاله شما بیشتر شبیه به یک نظر مردمی بود تا یک مقاله علمی بنده قصد توهین به شما رو ندارم ولی مشخصه چیزی از پژوهش و انتشار مقاله های معتبر نمیدونید

    پاسخ
  • من دیدم. باور کنید من اصلا به این‌چیزا اعتقادی نداشتم و الانم نمیگم دارم اما یه چیزی هست!
   برای من خیلی ساله که هست و استرس شدیدی میگیرم.
   این جا دارم میگم چون هیچ وقت بلند مطرحش نکرده بودم تا همین
   چند وقت پیش ..
   یه چیزی هست.. نمیدونم چیه. امیدوار بودم شاید چیزی تو این سایت دستگیرم بشه که …

   پاسخ
 • سلام اگه میشه یک مطلب در رابطه با تناسخ هم بزارین

  پاسخ
 • سلام خسته نباشید
  واقعا خیالم رو راحت کردید اخه من افکار بد میومد توسرم البته عاملشون هم خودم بودم خیلی افکار منفی دارم
  خیلی جاها خوندم همزاد باعث افکار بد و روی بارداری تاثیر داره و باعث نازایی میشه و جنین رو معلول میکنه منم همش میترسیدم که داشته باشم
  😂😂

  پاسخ
 • ببخشید اقای بیک میرزایی من خیلی وقته همش خواب اگاهانه میبینم و میدونم که خوابم و توی خوابام میتونم وارد خوابای کسانی که بخوام بشم یکبار وارد خواب دوستم شدم و اونو ترسوندن روز بعد به من گفت که توی خوابش منو دیده و من ترسوندمش این اتفاق چجور میوفته؟

  پاسخ
  • ALILAND