سال نو مبارک!
تا 13 فروردین 1402 کلیه دوره های آموزشی و محصولات فروشگاه علی لند 50% تخفیف خورده اند!
کد تخفیف: NOWRUZ
حرکت به فروشگاه | حرکت به دوره ها
توجه بسیار مهم: از 14 فروردین 1402 کلیه محصولات و دوره ها و خدمات علی لند 50% افزایش قیمت خواهند داشت. به عنوان مثال یک دوره 180 هزار تومانی 270 هزار تومان خواهد شد.

نقش تلقین در درمان – آیا درمان با طب سنتی موثر است؟

تلگرام علی لند

با سلام خدمت دوستان و همراهان گرامی دانشنامه متافیزیک علی لند. امروز من (علی بیک میرزایی) در این مقاله میخواهم به شما همراهان گرامی در رابطه با نقش تلقین در درمان و همچنین نقش طبس سنتی در درمان بیماری ها مطالب مفیدی را ارائه کنم که امیدوارم مورد پسند شما همراهان گرامی واقع گردد. از شما دعوت مینم ما را تا انتهای این مقاله همراه کرده و همچنین در پایان این مقاله نظر خود را در بخش مربوط به کامنت های این مقاله ارسال کنید. با علی لند همراه باشید…

بیشتر بخوانید:
آیا شفادهی و دعا درمانی گروهی حقیقت دارد؟

تلقین چیست؟

تلقین به معنای وارد کردن دیتایی مشخص به ناخودآگاه انسان از طریق القا کردن میباشد. به عبارتی شخص مورد نظر دیتای ناشی از تلقین را به صورت آگاهانه و با استلال های خاص دریافت نکرده, بلکه به روش القا آن دیتا را دریافت کرده و در ناخودآگاه خود ثبت نموده است.

تاثیر تلقین بر فیزیک:

موارد تلقین شده مواردی انتظاعی و ذهنی میباشند. حال سوال این است که آیا با استفاده از ذهن میتوان بر ماده اثر گذاشت؟ درصورتی که بخواهیم پاسخ این سوال را از منظر علم بدهیم باید بگوییم خیر! موارد ذهنی وجود خارجی نداشته و این عامل موجب عدم تاثیرگذاری آن بر فیزیک ماده میباشد. مثالی برایتان می آوردم که در فلسفه چنین آمده است که تصور کردن یک شعله آتش هرگز موجب آتش گرفتن چیزی نمیشود زیرا این فقط یک تصور بوده و وجود خارجی ندارد! بدین ترتیب چیزی که تلقین میشود نیز تنها یک تاثیر ذهنی میباشد که وجود خارجی ندارد!

بیشتر بخوانید:
ریکی چیست؟ همه چیز درباره انرژی درمانی ریکی

درمان بیماری ها از طریق تلقین:

شاید شما نیز شنیده باشید که مثلا فلان روانپزشک یا روانشناس توانسته است که یک بیماری را در شخصی با استفاده از تلقین درمان کند! بهتر است کمی فراتر برویم… مواردی بوده اند و هستند که با استفاده زا تلقین درد کمر شخص نیز درمان شده است! حال این چگونه ممکن است؟ مگر گفته نشد تلقین تصوری ذهنی است که وجود خارجی ندارد؟ پس چگونه توانسته است بر فیزیک اثر بگذارد؟! پاسخ این است که موضوعات ذهنی محصول فعالیت مغز میباشند! به عبارتی این موضوعات از طریق فعالیت مغز بوجود آمده اند و خود عاملی ثانوی نبوده و معلول فعالیت مغز مباشند و خود عملی انجام نمیدهند! حال باید گفت فعالیت های مغزی ای که موجب موضوعات ذهنی شده اند فیزیکی هستند! (فعالیت مغزی عاملی فیزیکی میباشد) حال آنکه این فعالیت های فیزیکی مغز میتوانند بر رندگی انسان نیز اثرگذار باشند.

بیشتر بخوانید:
پرانیک هیلینگ یا همان انرژی درمانی طبیعی چیست؟

فعالیت مغزی دارای دو نوع اثرگذاری هستند: یکی تصورات ذهنی و دیگری تاثیر بر جسم فیزیکی انسان میباشد. این بدین معنی مباشد که شما مثلا درصورتی که به آبلیموی ترش فکر کنید فعالیت مغزی ای که موجب شکل گرفتن این تصور میشود موجب میشود شما مزه ترش آبلیمو را حس کنید و دهانتان آب بیفتد! درواقع این تصور موجب ترشح بزاق دهان نشده است بلکه فعالیت مغزتان موجب بروز این عامل شده است. به عبارتی این تصورات تاثیرشان در محدوده بدن انسان میباشد نه خارج از آن! به عنوان مثال با تصور هرگز نمیتوان یک خودکار را به حرکت در آورد (تله کینزی). بدین ترتیب وقتی به یک بیمار تلقین میشود که درحال بهبود است, این عامل نتنها موجب تاثی روانی در او شده بلکه بر بدن او نیز تاثیر خواهد گذاشت و موجب بهبودی سریعتر او خواهد شد. هیپنوتیزم یکی از بهترین عوامل جهت تلقین در شخص میباشد.

بیشتر بخوانید:
پیشگیری و درمان کرونا با متافیزیک! برای حفظ سلامتی خود حتما بخوانید

پلاسیبو Placebo یا دارو نما:

نوعی از داروها وجود دارند به نام پلاسیبو Placebo یا دارو نما که ارزش دارویی نداشته و تنها در نقش یک عامل جهت شفابخشی از طریق تلقین به بیمار ظاهر میشوند. طریقه استفاده این دارو چنین است که بیمار با مصرف این دارو فکر میکند که فرایندی درمانی در او آغاز شده است و به او درمان القا میشود. حال این تلقین موجب بهبود در فرایند درمان بیماری آن شخص میشود. پلاسیبو حتی میتواند تزریق آب مقطر یا خوردن کمی آب قند و… نیز باشد. شخص با مصرف داروی پلاسیبو فکر میکند که قرار است درمان شود و بدین ترتیب فعالیت مغز او موجب بهبود حالش میشود که این عامل اصطلاحا اثر پلاسیبو یا Placebo Effect میگویند. مکانیزمی که در آن تلقین موجب تاثیر بر بدنمیشود هنوز به طور کامل مشخص نیست ولی مطالعات علمی نشان داده اند که “دوپامین” و “اندروفین ها” واسطه اثرات دارونما ها (پلاسیبو) هستند. دوپامین موجب حس لذت شده و اندروفین ها موجب کاهش درد میشوند. لازم به ذکر است که تاثیر تلقین محدود بوده و درمان تمامی بیماری ها محسوب نمیشود اما به طور کلی میتوان گفت که تلقین در تمامی درمان های انسان تاثیرگذار مباشد.

بیشتر بخوانید:
رام کردن جسم و روح با استفاده از قدرت ذهن و متافیزیک

تاثیر طب سنتی و اسلامی و طب سوزنی در درمان:

طب اسلامی و طب سنتی و طب سوزنی و امثال این نوع طب های سنتی قرون وسطایی این اصل مهم را میدانند که تلقین بر سلامت شخص تاثیر مستقیم دارد. به عنوان مثال شخصی کمر درد دارد و با طب سنتی درد کمرش کاهش یافته و یا حتی به طور کامل درمان میشود! ولی آیا این درمان توسط آن طب انجام شده است؟ خیر! سوزن ها هیچ نقشی غیر ازدارو نما و تلقین نداشته اند (اثر پلاسیبو)! قطعا آن سوزن ها هیچ ربط و تاثیری به درد کمر شخص ندارند! در حقیقت داروها و درمان های طب سنتی و اسلامی چیزی غیر از یک دارونما نبوده و هیچ گونه تاثیر درمانی ای در شخص ندارند. طب سنتی میتواند به شما احساس بهتر شدن را بدهد ولی هرگز عامل شفا بخش و درمان کننده بیماری شما نیست! طب سنتی برای کاهش درد و بیخوابی و استرس و… میتواند موثر باشد و آن هم فقط و فقط تحت عامل پلاسیبو بوده و هرگز بیماری ای را کامل درمان نمیکند. بهترین رو درمان فقط و فقط علم پزشکی و طب مدرن میباشد.

بیشتر بخوانید:
چاکرا چیست؟ آیا چاکرا حقیقت دارد؟ آزمایش علمی چاکرا ها

سخن پایانی:

قطعا هستند و خواهند بود جاهلانی که با تفکر دشمن بوده و در مخالفت با این مقاله اقدام به بزله گویی خواهند کرد. بهتر است جای تعصب کمی تغییر در خود ایجاد کنید چرا که حقیقت حقیقت است و با هیچ چیزی عوض نمیشود.

موفق و پیروز باشید…

توجه: کلیه مطالب این سایت اختصاصی میباشد. هرگونه کپی برداری و استفاده از مطالب این سایت بدون ذکر منبع و لینک به سایت شرعا, عرفا و قانونا ممنوع بوده و عملی خلاف انسانیت میباشد و به صورت جدی پیگرد قانونی به همراه خواهد داشت.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

18 + 9 =

تازه ترین مطالب:

ویکی لند:

مطالب پیشنهادی: