موسیقی بینورال چیست؟ مقاله کامل موسیقی باینورال!

مقالات
۱۴ دیدگاه

با سلام خدمت دوستان و همراهان گرامی دانشنامه متافیزیک علی لند. امروز من (علی بیک میرزایی) در این مقاله میخواهم در رابطه با موسیقی بینورال یا همان موسیقی باینورال مطالب کاملی را برایتان ارائه کنم. از شما دعوت میکنم با این مقاله نیز همانند سایر مقالاتم همراه باشید…

موسیقی بینورال چیست؟

دوستان اجازه دهید برای شروع این مقاله ابتدا به شما تعریفی کلی و نسبتا تخصصی در رابطه با موسیقی بینورال و اینکه همان موسیقی باینرال چیست ارائه کنم. موسیقی بینورال یا همان باینورال در حقیقت توهمی از وجود یک صوت در ذهن ما میباشد که اصطلاحا به آن صوت یا صدای سوم نیز میگویند. فلسفه این صوت این است که هنگامی که دو فرکانس متفاوت را به صورت مجزا هر کدام را به یکی از گوش هایمان منتقل کنیم, به عبارتی هر کدام از فرکانس ها در یکی از گوش هایمان پخش کنیم آن لحظه توهمی از وجود یک صدای سوم نیز پدیدار خواهد شد که این صدا در مغز بوجود می آید. اصطلاحا به این صدای تولید شده ضرب بینورال یا همان ضرب باینورال میگویند.

بیشتر بخوانید:
آلفای ذهنی چیست؟ معرفی امواج مغزی

علت به وجود آمدن ضرب باینورال (ضرب بینورال):

دوستان تا اینجای این مقاله متوجه شده ایم که فرایندذ تولید بینورال چگونه است. ولی حالا باید بدانیم که علت این پدیده شگفت انگیز چیست؟ دوستان در جواب به این سوال باید بگویم که ضرب بینورال نه توسط فرکانس موسیقی های پخش شده که توسط مغز ما هستند که تولید میشوند! در حقیقت مغذ ما با تولید ضرب بینورال (ضرب باینورال) سعی در پیدا کردن اختلاف فرکانسی بین دو موسیقی را دارد! حال چگونه؟ بگذارید با یک مثال ساده برایتان توضیح دهم که عمل ضرب باینورال چگونه اتفاق می افتد:

تصور کنید دو موسیقی را که یکی با فرکانس ۱۰۰ هرتز و دیگری با فرکانس ۱۳۰ هرتز میباشد را به صورت مجزا هر کدام را در یکی از گوش هایتان با هندزفری پخش کنند. در این هنگام است که مغذ شما به صورت مستقیم در حال دریافت دو فرکانس متفاوت به صورت هم زمان میباشد! از این رو مغر برای ایجاد و برقراری تعادل صدایی را با فرکانس ۳۰ هرتز تولید میکند تا اختلاف فاصله فرکانسی بین دو آهنگ را پر کرده و به تعادل برسد. (یک موسیقی ۱۰۰ هرتز و دیگری ۱۳۰ هرتز میباشد و بدین ترتیب مغز با ایجاد یک فرکانس ۳۰ هرتزی تعادل را برقرار میکند چون اختلاف فرکانسی بین دو موسیقی ۳۰ هرتز میباشد).

بیشتر بخوانید:
هیپنوتیزم چیست؟ همه چیز درباره هیپنوتیزم واقعی

عملکرد موسیقی بینورال چگونه است؟

عملکرد هر یک از نورون ها (سلول های مغزی) منجر به تولید جریان الکتریسیته میشود. گروه های تشکیل شده از اعصاب ما در واقع متشکل از این نورون ها میباشند که هماهنگ سازی فعالیت های نورون های متفاوت در حقیقت منجر به ایجاد نوسانات و اختلالات عصبی در مغز ما میشوند. از آنجا که فرکانس موسیقی بینورال تولید شده توسط مغز ارتباط مستقیم با اختلاف فرکانسی موسیقی های پخش شده در گوش ها دارد, ارتعاشات مغز ما نیز با توجه به اختلاف های فرکانسی موسیقی بینورال تغییر میکنند. اصطلاحا به این حالت “پاسخ پیروی فرکانس” گفته میشود. این پدیده موجب تغییر هماهنگی امواج مغزی شده که به این حالت بوجود آمده “تحریک عصبی” یا “دستکاری عصبی” میگویند.

بیشتر بخوانید:
آیا همه چیز از قبل تعیین شده است؟ بررسی قضا و قدر از بعد متافیزیک

تاثیر امواج مغزی بر توانایی های فردی:

دوستان ابتدا بگذارید به شما در رابطه با تحریک عصبی توضیحاتی را ارائه کنم و بعد برویم سراغ اصل مطلب. سلول های عصبی ما توانایی همگامی و سازگاری با هرگونه فرکانسی در مغز ما را دارا میباشند و بر اساس این فرکانس ها ارتعاشات را ایجاد میکنند که اصطلاحا به این پدیده “تحریک عصبی” نیز میگویند. در حقیقت توانایی های فردی افراد با توجه به امواج مغزی آن شخص متفاوت است. تابحال شده است که موقع مطالعه حس میکنید تمرکز خوبی ندارید؟ در حقیقت این برمیگردد به تولید و توزیع امواج در مغز شما. ما میتوانیم با تشدید کردن فرکانس مغزی مان به فرکانس های مورد نیاز برای انجام چیزی (مثلا تمرکز) به وسیله گوش دادن به صوتی که دارای فرکانسی برابر با همان فرکانس میباشد موجب تقویت و بهتر شدن مغزمان شویم!

بیشتر بخوانید:
یوگا بهتر است یا پیاده روی؟ بخوانید و آگاه شوید!

بدین ترتیب شما میتوانید با گوش دادن به موسیقی هایی دارای فرکانس هایی خاص, موجب تقویت و تراز کردن فرکانس های مغزی تان با امور مورد نظر مشکلات ذهنی زیادی را درمان کنید. این مشکلات میتوانند بی خوابی, حافظه ضعیف, فراموشی و… باشند. به عنوان مثال شما میتوانید با تحریک بخشی از مغزتان که متعلق به شادی و نشاط است افسردگی را از خود دور کرده و درمان شوید!

خرافات و مزخرفات وارده بر موسیقی های بینورال:

دوستان متاسفانه باید بگویم امان از دست این اساتید فیک متافیزیک که هر مزخرفاتی را که دلشان میخواهد قاطی مسایل میکنند! متاسفانه ما همواره شاهد عناوینی همچون: بینورال ازدواج! بینورال بخت گشایی! بینورال خوش شانسی و چرندیاتی از این قبیل هستیم که شما عزیزان میبایست به این نکته توجه کنید که نسبت دادن همچین مواردی به موسیقی های بینورال از اساس اشتباه و دروغ بوده و به هیچ وجه نباید موارد مشابه را باور کنید. این موارد تنها به جهت کلاهبرداری توسط اساتید جعلی متافیزیک مطرح شده اند.

موفق و پیروز باشید…

توجه: کلیه مطالب این سایت اختصاصی میباشد. هرگونه کپی برداری و استفاده از مطالب این سایت بدون ذکر منبع و لینک به سایت شرعا, عرفا و قانونا ممنوع بوده و عملی خلاف انسانیت میباشد و به صورت جدی پیگرد قانونی به همراه خواهد داشت.

مطالب مرتبط

مشترک شدن در کامنت های این مطلب
من را مطلع کن از:
guest
14 کامنت
قدیمی ترین
تازه ترین بیشترین رای داده شده
فیدبک های داخلی
مشاهده همه کامنت ها
فهرست
error: !خطا: محتوا محافظت شده است