متافیزیک چیست؟ حتما بخوانید!

تلگرام علی لند

با سلام خدمت دوستان و همراهان گرامی دانشنامه متافیزیک علی لند. امروز من (علی بیک میرزایی) در این مقاله بسیار کوتاه که برگرفته از کتاب متافیزیک ۶۰ (نوشته خودم) میباشد تصمیم دارم در رابطه با متافیزیک و اینکه در کل از نظر علمی متافیزیک چیست مطالب مفیدی را برایتان ارائه کنم که امیدوارم مورد پسندتان واقع شود. با علی لند همراه باشید…

بیشتر بخوانید:
رشته دانشگاهی متافیزیک | اطلاعات کامل درباره رشته تحصیلی متافیزیک

متافیزیک چیست؟

در زندگی ما عواملی وجود دارند که به صورت فیزیکی دلیل و منطق خاصی نمیتوان بر آنان پیدا کرد! در کل متافیزیک عاملی است که جنبه فیزیکی نداشته و به صورت مستقیم و غیر مستقیم بر زندگی ما تاثیر گذاشته و بر احساسات, عواطف و عملکرد ما و محیط پیرامونمان به صورت غیر ماده اثر میگذارد.

انسان عموما از متافیزیت تحت عنوان احساسات و عواطف یاد میکند و این درحالی است که متافیزیک چیزی فراتر از آنچه سایرین فکر میکنند میباشد. در این مطلب من (علی بیک میرزایی) با بیان یک مثال تنها میخواهم اشاره کوچکی به معنی و مفهوم متافیزیک کنم و تاثیر متافیزیک بر فیزیک ماده را به وضوح نشانتان دهم تا درک بهتری از متافیزیک داشته باشید!

بیشتر بخوانید:
قانون جذب چیست؟ قانون جذب چگونه باید انجام شود؟

توجه شما را به مثال زیر جلب میکنم:

یک استکان! نظرتان راجع به یک استکان چیست؟ چشمان خود را بسته و به یک استکان فکر کنید. حال چشمانتان را باز کنید. استکانی که در ذهنتان بود پر بود یا خالی؟ محتویات داخل آن آب بود یا شربت و یا چای؟ حال بگذارید کمی با دید وسیع تر به این موضوع بنگریم… چرا فقط ذهنتان را به مایعات محدود میکنید؟ آیا مگر در استکان فقط مایعات میبایستی باشند؟! محتویات این استکان میتواند شن, خرده شیشه, مهره و امثال آنها نیز باشد! پس به خاطر داشته باشید که هیچ وقت ذهن خود را محدود به عواملی که به آنها شرطی شده ایم نکنید. این یعنی یک قدم به درک متافیزیک نزدیکتر شدن. حال به موضوع اصلی باز میگردیم.

بیشتر بخوانید:
آموزش ۱۰۰% تضمینی افزایش نیروهای متافیزیکی بدن

استکانی که در ذهنتان دارید چقدر ارزش دارد؟ هزار تومان؟ دوهزار تومان؟ بیشتر یا کمتر؟ باز چشمان خود را بسته و به این فکر کنید که مادرتان با دستانی خاکی و با چهره ای خسته همچنان که عرق از پیشانیش جاریست این استکان را به شما میدهد. حال چشمانتان را باز کنید. حالا ارزش این استکان چقدر است؟ مسلما ارزش این استکان خیلی خیلی بیشتر از ارزش واقعی آن است. در اینجا به وضوح میبینیم که متافیزیک به صورت مستقیم بر روی اشیاء نیز تاثیرگذار است. با این مثال ما به برتری قطعی متافیزیک بر فیزیک مادی پی میبریم.

موفق و پیروز باشید…

منبع: کتاب متافیزیک ۶۰ (نوشته علی بیک میرزایی)

توجه: کلیه مطالب این سایت اختصاصی میباشد. هرگونه کپی برداری و استفاده از مطالب این سایت بدون ذکر منبع و لینک به سایت شرعا, عرفا و قانونا ممنوع بوده و عملی خلاف انسانیت میباشد و به صورت جدی پیگرد قانونی به همراه خواهد داشت.

مقالات مرتبط

۲ دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. Required fields are marked *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

9 + نه =

تازه ترین مطالب:

ویکی لند:

مطالب پیشنهادی: