امام خامنه ای
پکیج کامل آموزش نیروی چی علی لند
دوره های آموزش متافیزیک علی لند

قانون کارما چیست؟ حقایق کارما که در هیچ کجا نخوانده اید!

قانون کارما چیست؟ حقایق کارما که در هیچ کجا نخوانده اید!

اینستاگرام علی لند
انجمن های گفتگوی متافیزیک
کانال تلگرام علی لند

با سلام خدمت دوستان و همراهان همیشگی دانشنامه متافیزیک علی لند. امروز من (علی بیک میرزایی) بنا به سفارش بسیاری از کاربران بر این شدم تا در این مقاله بی نظیر حقایق شگفت انگیزی را در رابطه با “کارما” و “قانون کارما” که ارتباط نزدیک و مستقیمی با قانون دارما دارد برایتان بگویم. من حتم دارم که این مقاله مورد پسند شما دوستان و عزیزان واقع خواهد شد. از شما دعوت میکنم تا انتهای این مقاله با علی لند همراه باشید…

بیشتر بخوانید:
نفوذ به خواب دیگران از طریق متافیزیک

کارما به چه معناست؟

دوستان ابتدا اجازه دهید در رابطه با کارما نکاتی را برایتان بازگو کنم. کارما یک واژه سانسکریتی بوده و به معنی اعمال انسان در زندگی اش میباشد. همانطور که مشخص است تئوری کارما توسط هندوها ایجاد شده است!

بیشتر بخوانید:
قانون دارما چیست؟ بررسی قوانین دارما (قانون دارمه)

قانون کارما چیست؟

در رابطه با سوال بالا باید بگویم بنا به باور هندو ها قانون کارما میگوید ما هر عملی را که انجام بدهیم, یا در این زندگی مان و یا در زندگی بعدی خود همان عمل به خودمان باز خواهد گشت! قانون کارما به نوعی نشات گرفته از نظریه تجدد میباشد. بنا بر این نظریه ما پس از مرگ مجددا متولد میشویم. بنا به باور هندو ها و بوداییان, انسان وقتی عملی را انجام میدهد نیروی کیهانی ای ایجاد میشود که همان عمل را یا در این زندگی و یا در زندگی های بعدی اش به خود او باز خواهد گرداند. به عبارتی اعمال امروز ما مشخص کننده اتفاقاتی است که در زندگی بعدیمان قرار است برایمان اتفاق بیفتند!

بیشتر بخوانید:
آیا قانون جذب واقعیت دارد؟

تئوری کارما چیست؟

بنا به قواعد این اصل (کارما), خدا ما را مجازات نمیکند و از طرفی خدا به ما هیچ پاداشی نمیدهد! بر اساس این اصل این اعمال و کردار خود ما هستند که موجب مجازات و یا پاداشمان میشوند! این پاداش و یا مجازات میتواند به زندگی بعدیمان نیز کشیده شود. به عبارتی بر اساس باور آیین هایی همانند بودیسم, جینیسم و هندوئیسم اعمال ما در این زندگیمان به خودمان باز خواهند گشت و در صورتی که در این زندگیمان فرصت کافی برای مجازات شدن و یا پاداش دیدن نداشته باشیم نتیجه اعمالمان در زندگی بعدیمان بر ما نازل خواهند شد!

بیشتر بخوانید:
بیداری کندالینی چیست؟ بررسی صحت و سقم کندالینی

جاودانگی و شکنندگی کارما:

بر اساس باورهای ادیان هندوئیسم, جینیسم و بودیسم در صورتی که انسان بتواند کلیه متعلقات خود را رها کرده و اعمالی انجام دهد که در آنها هیچ وابستگی درونی ایبه آنها نداشته باشد به رستگاری رسیده و پس از مرگ درگیر قانون کارما نخواهد شد و مجددا متولد نشده و به زندگی جاودانه در آن دنیا خواهد پرداخت و هدف از این اصل رهایی شخص از رنجش ها و خوشی های موقت دنیوی اوست.

بیشتر بخوانید:
متد سیلوا چیست؟ با متد کنترل ذهن سیلوا آشنا شوید!

در زیر توجه شما را به نقل قول زیر از ویکی پدیا که به نقل از بودا که در متن “سبد گفتارهای تدریجی” بیان کرده است جلب میکنم:

من صاحب اعمال خویشم،
میراث‌دار کردارهای خویش،
زاده اعمال خود،
در پیوند با کردار خویش،
و متکی بر اعمال خود می‌زیم،
و هر فعلی که انجام می‌دهم،
نیک یا بد
میراث آن به من می‌رسد
فرد راهب، بایستی همواره بر این اصل تأمل کند. (منبع: ویکی پدیا)

بیشتر بخوانید:
دلیل خلقت انسان – آیا خلقت ما دلیل خاصی داشته است؟

نظر علی لند در رابطه با کارما:

دوستان از آنجا که هر کسی عقایدی دارد و دین و باور هر کسی موضوعی شخصی بوده و از نظر او مقدس و لازم به ادای احترام است, ما نظر خاصی در رابطه با کارما ارائه نمیکنیم. ما این مقاله را به صورت کاملا بی طرفانه در علی لند قرار داده ایم و هر کسی میتواند بنا به باورهای خود قانون کارما را قبول کند و یا رد کند. من (علی بیک میرزایی) به شخصی بخشی از این قانون را باور دارم و بخشی را به هیچ وجه قبول ندارم و برای ادعایم دلایل علمی هم دارم. اما متاسفانه بنا به دلایلی نمیتوانم جزئیات اساسی را در این باره در اختیارتان قرار دهم و حتی نمیتوانم اعلام کنم کدام بخش را قبول دارم و کدام بخش را قبول ندارم!

بیشتر بخوانید:
پیشگویی چیست و چگونه انجام میشود – مقاله ای متفاوت!

موفق و پیروز باشید…

توجه: کلیه مطالب این سایت اختصاصی میباشد. هرگونه کپی برداری و استفاده از مطالب این سایت بدون ذکر منبع و لینک به سایت شرعا, عرفا و قانونا ممنوع بوده و عملی خلاف انسانیت میباشد و به صورت جدی پیگرد قانونی به همراه خواهد داشت.

راستی پیشنهاد میکنیم برای اطلاع لحظه ای از جدیدترین مقالات, پیشنهادات و به روز رسانی های سایت در کانال تلگرام علی لند (فقط اطلاع رسانی) عضو شوید!

خبر خوب:
علی لند اخیرا بخشی تحت عنوان خاطرات ماورایی کاربران راه اندازی کرده است که در آن کاربران میتوانند خاطرات سایرین را خوانده و بدون عضویت خاطرات خود را نیز ارسال کنند! هر ماه به 5 نفر از کسانی که خاطرات ماورایی خود را ارسال میکنند به قید قرعه “پکیج ابر بمب متافیزیک” را به عنوان هدیه ارسال خواهد شد!

مطالب مرتبط

۱۱ دیدگاه. ترک جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
error: !خطا: محتوا محافظت شده است