انجمن های پرسش و پاسخ متافیزیک
سوال بپرسید – جواب بدید – جایزه بگیرید!
————————————————–
انجمن های پرسش و پاسخ متافیزیک علی لند بستر مناسبی برای علاقه مندان به متافیزیک میباشد که از طریق آن میتوانند به جواب سوالات متافیزیکی خود برسند!
————————————————–
جهت شروع فعالیت در انجمن ها کلیک کنید!

فال و استخاره – بررسی صحت و سقم فال و استخاره

با سلام خدمت دوستان و همراهان همیشکی دانشنامه متافیزیک و علوم ماوراء الطبیعه علمی علی لند. امروز در این مطلب من (علی بیک میرزایی) میخواهم در رابطه با فال و استخاره توضیحاتی را برایتان ارائه کرده و سپس به بررسی صحت و سقم این نوع پدیده ها بپردازم. از شما دعوت میکنم با علی لند همراه باشید…

دوستان راستش را بخواهید دلیل اصلی نوشتن این مقاله و تهیه کلیپ مرتبط, یکی از شاگردانم است! من شاگردی داشتم که همواره در هر امری استخاره میکرد! استخاره های او پایانی نداشت و در راه استخاره تا به حال بیش از ۳۰ میلیون تومان خسارت مالی دیده است! مثلا تصور کنید او حتی برای خوردن یک لیوان آب اضافه نیز استخاره میکرد! برای بیرون رفتن از خانه استخاره میکرد! حتی ازدواج خود را نیز با استخاره انجام داد و در نتیجه پس از گذشت ۵ سال کارشان به طلاق کشید و جدا شدند! این ماجرا مقدمه ای برای شروع این مقاله بود. لطفا با من تا انتهای این مقاله همراه باشید…

بیشتر بخوانید:
خرافاتی کیست؟ تاثیر خرافات بر زندگی انسان

فال چیست؟

فال در حقیقت نوعی آینده بینی بر مبنای احتمالات و اتفاق است! فال خبر از وقوع وقایع در آینده ای دور و یا نزدیک میدهد. ما انواع مختلفی از فال ها را داریم ازجمله: فال تاروت, فال ورق, قال متنی, فال حافظ, فال کف بینی, فال قهوه و… اما تا به حال با خود فکر کرده اید که این فال چگونه عمل میکند؟ در جواب به این سوال میخواهم به شما فال قهوه را مثال بزنم!

فال قهوه چیست و چگونه است؟

فال قهوه بدین ترتیب میباشد که شخص پس از نیت قهوه خود را خورده و ته مانده آن را داخل فنجان بر روی یک دستمال برمیگرداند. بر اثر جاذبه زمین ته مانده قهوه از ته فنجان به سمت زمین حرکت کرده و اشکال خاصی را بر روی فنجان تشکیل میدهد! سپس فال گیرنده از روی الگوی خاصی که دارد با توجه به شکل رسم شده در ته فنجان شروع به طالع میبین میکند! (جل الخالق 🙄 )

بیشتر بخوانید:
آلفای ذهنی چیست؟ معرفی امواج مغزی

اما هیچ تابحال با خود فکر کرده اید که این قهوه ای که میل کرده اید ته مانده اش به هر شکلی میتوانست در آید؟ آیا غیر از این است که این عملی کاملا اتفاقی است؟ یعنی آینده و سرنوشت شما اینقدر ضعیف و شکننده است که با ته مانده یک فنجان قهوه تعیین میگردد؟!!! کمی تامل واجب است! خداوند به ما عقل داده است تا سرنوشت خود را خودمان تعیین کنیم نه قهوه!

استخاره چیست؟

استخاره نیز همانند عمل فال یک عمل کاملا اتفاقی بوده با این تفاوت که استخاره را با نیت قبلی و به منظور انجام دادن و یا انجام ندادن کاری خاص انجام میدهند! استخاره معمولا با قرآن و یا آیات مقدس انجام میشود! مساله اساسی در این میان این است که استخاره نیز همانند فال تنها یک فرآیند و عمل کاملا اتفاقی میباشد! در استخاره پس از نیت کردن به صورت اتفاقی صفحه ای از قرآن را باز کرده و آن را میخوانند و تحلیل میکنند که عملی که میخواهیم انجام دهیم صحیح است یا خیر!

بیشتر بخوانید:
آیا چاکراها واقعا وجود دارند؟ حتما بخوانید!

اما آیا تابحال به این موضوع فکر کرده اید که استخاره نیز امری کاملا شانسی است؟ شما میتوانستید به صورت اتفاقی هر صفحه ای را باز کنید! این یک امر کاملا شانسی است پس جایز نیست تصمیمات اساسی خود مانند جواب رد یا مثبت دادن به یک خواستگار را به استخاره (به عبارتی به یک ورق کاغذ) بسپارید! کمی تفکر واجب است!

در نهایت باید به اطلاعتان برسانم که فال و استخاره به هر نحو و هر شکلی تنها یک خرافات مصحک هستند! متاسفانه خرافات شدیدا دامن گیر ایران و ایرانی شده است به طوری که خرافات در این کشور دیگر نهادینه شده است و تقریبا امیدی برای از بین بردن خرافات موجود میان مردم این سرزمین وجود ندارد.

موفق و پیروز باشید…

توجه: کلیه مطالب این سایت اختصاصی میباشد. هرگونه کپی برداری و استفاده از مطالب این سایت بدون ذکر منبع و لینک به سایت شرعا, عرفا و قانونا ممنوع بوده و عملی خلاف انسانیت میباشد و به صورت جدی پیگرد قانونی به همراه خواهد داشت.

مطالب مرتبط

۶ دیدگاه. ترک جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

1 × 1 =