طلسم چیست؟ آیا طلسم حقیقت دارد؟

مقالات
۲۳۴ دیدگاه

با سلام خدمت دوستان و همراهان همیشگی دانشنامه متافیزیک علی لند. امروز در این مقاله من (علی بیک میرزایی) میخواهم به بررسی موضوع مهمی تحت عنوان طلسم بپردازم! عاملی که مثل خوره بلای جان ملت شده است! در این مقاله میخواهم ثابت کنم که آیا طلسم حقیقت دارد یا خیر؟ در ابتدای کار میخواهم به شما در رابطه با طلسم کمی بگویم… دوستان توجه داشته باشید که در پایان این مقاله بنده چالشی را برای ساحرین و دعا نویسان ترتیب داده ام که به شما حقیقتی را اثبات کنم که خودتان به در پایان این مقاله به آن پی خواهید برد و به مرور زمان از ته دل به درست بودن حرف های من پی خواهید برد!

بیشتر بخوانید:
ریشه خرافات چیست؟ حقایق شگفت انگیز در رابطه با خرافات

طلسم چیست؟

طلسم عبارت است از نوعی دعا, وِرد, بخشی از اندام جانوران و یا حتی در بعضی موارد مدفوع و ادرار جانداران (حتی انسان) که با هدف و نیت گشایش مشکلی خاص و یا اهداف شومی همچون ساختن دردسر برای افراد و … مورد استفاده دارد! 😯 طلسم انواع مختلفی دارد. طلسم و سحر و جادو دیرینه بلندی دارد و تنها مختص ایران و یا کشورهای خاورمیانه نیست. طلسم ریشه ای باستانی دارد و ثدمت آن به هزاران سال پیش میرسد و از آن از دیرباز تا کنون به اشکال و انواع مختلفی در جهت امور خیر و شر استفاده شده است! در این مقاله ما میخواهیم به نگاهی موشکافانه به بررسی و تحلیل طلسم بپردازیم. بگذارید برای شروع ابتدا از انواع طلسم شروع کنیم. ازجمله انواع طلسم ها میتواند به موارد زیر اشاره کرد:

بیشتر بخوانید:
خرافاتی کیست؟ تاثیر خرافات بر زندگی انسان

 • طلسم آب
 • طلسم باد
 • طلسم آتش
 • طلسم خاک
 • طلسم یهودی
 • طلسم اژدها
 • طلسم شیطان ( میگن بدجور جیزه! )
 • طلسم مورچه
 • طلسم رتیل
 • طلسم عقرب
 • طلسم مار
 • طلسم جن
 • و خلاصه طلسم انواع جک و جونور!

بیشتر بخوانید:
خرافاتی کیست؟ تاثیر خرافات بر زندگی انسان

سحر چیست؟ انواع سحر:

حال بگذارید به سراغ انواع سحرها برویم. قبل از هر چیز میخواهم به نقل قولی از علمای شیعه در رابطه با اینکه سحر چیست اشاره کنم:

سحر عملی خارق العاده است که گاهى یک نوع چشم‏بندى و تردستى است، و گاه تنها جنبه روانى و خیالى و تلقینى دارد. و گاه با استفاده از خواص ناشناخته فیزیکى و شیمیایى بعضى از اجسام و عناصر و گاه از طریق کمک گرفتن از شیاطین انجام می گیرد.

میبینید که حتی علمای دینی نیز به نوعی اشاره مستقیمی بر جعلی بودن و غیر واقعی بودن سحرها کرده اند! حال در ادامه این بخش میخواهیم به شما دوستان و عزیزان به معرفی انواع سحرها بپردازیم. اما قبل از آن اجازه دهید به تعریف سحر بپردازیم و سپس برویم سراغ انواع آن! و همچنین در رابطه با انواع سحر میتواند به موارد زیر اشاره کرد:

بیشتر بخوانید:
جن و باورهای اشتباه در رابطه با اجنه – مقاله آپدیت شده

 • سحر تفریق و ربط:
  باور بر این است که این نوع سحر ذهن انسان را درگیر کرده و عملکرد آن را مختل میکند به طوری که وقتی چیزی ثابت است آن را متحرک و چیزی که متحرک است آن را ثابت میبیند! 😀
 • سحر الخمول:
  باور بر این است که در این سحر, شخص جادوگر جنی را به استخدام قراردادی خود در آورده (هنوز مونده رسمی بشه) و سپس از طریق این جن هر بلایی که بخواهد بر سر شخص قربانی می آورد! 😛
 • سحر جنون:
  در این سحر هم طبق مغمول یک جن به استخدام شخص جادوگر در آمده و در ذهن شخص قربانی یک باب منزل ویلایی اجاره کرده و موجب اختلالات روانی در شخص قربانی میشود و همچنین میگویند در در این سحر جن عزیز شخص قربانی را به فراموشی وا میدارد! 🙁
 • سحر الهواتف:
  در این سحر شخص ساحر یک جن (موکل) را طبق معمول به استخدام رسمی خود در آورده و سپس با حقوق و مزایای ویژه به این جن گرامی ماموریت میدهد تا مانع راحت خوابیدن قربانی خود شود! و همچنین موجب میشود تا شخص قربانی وقتی بیدار است صداهای عجیب و غریب بشنود و تا مرز دیوانگی نیز برود! همانطور که میدانید جن ها از دم بیکار هستند و همه روزه در آگهی ها و به خصوص دیوار و شیپور به دنبال آگهی استخدام توسط این جادوگران عزیز هستند! 😀
 • سحر المرض:
  با استفاده از این سحر نیز همانطور که از اسمش مشخص است جنی مرض دار به وجود شخص قربانی رسوخ کرده و سپس بیماری هایی ازجمله کوری و کری و چلاقی را به شخص قربانی عنایت میکند! 😕
 • سحر محبه:
  این سحر ویژه عاشق معشوقان عزیز است! در این سحر عموما یک جن خیرخواه چرب زبان را به استخدام حق الزحمه ای در آورده و ماموریتی به او ابلاغ میکنند که دو کبوتر عاشق را به یکدیگر برساند! 😀

حال که معنی طلسم را دانستیم, میخواهیم به بررسی حقیقی و یا دروغین بودن طلسم بپردازیم! در ادامه میخواهم به این سوال که آیا طلسم حقیقت دارد؟ بپردازم!

بیشتر بخوانید:
آیا دعا نویسی حقیقت دارد؟

آیا طلسم حقیقت دارد؟

در جواب این سوال باید با قطعیت بگویم خیر! حال در ادامه میخواهم با دلیل و منطق برایتان اثبات کنم که طلسم خرافه ای بیش نبوده و تنها ساخته و پرداخته ذهن و تخیلات عده ای بیمار روانی و شیاد میباشد! ببینید دوستان بهتر است کمی با این موضوع منطقی برخورد کنیم… آخر اندام یک حیوان بیگناه, ادرار و یا حتی مدفوع یک حیوان چه خاصیت جادویی ای میتواند داشته باشد؟ 😐 اگر این چیزها دارای قدرت بودند چرا این حیوان زبان بسته تا به حال از طریق آن خود را به سعادت نرسانده است؟ 😕 مدفوع حیوان تنها مواد دفع شده از غذاهایی است که میل فرموده است! 🙄 ادرار حیوان تنها دور ریز آب تصفیه شده توسط کلیه های آن حیوان زبان بسته میباشد! 🙁 یا حتی دعایی که بر روی کاغذ یا شیئی تحت عنوان طلسم مینویسند تنها یک نگاره است که توسط یک انسان خلق شده است و محصول قوه تخیل و قلم و کاغذ یک فرد دیوانه است! همین!

بیشتر بخوانید:
نقدی قابل تامل بر طلسم و جادو در عصر حاضر

ما همواره گفته ایم سحر و جادو در زمان کنونی مزخرفاتی بیش نیست ولی از آنجا که افراد زیادی وجود دارند که مرغشان یک پا دارد و حکما میگویند سحر و جادو وجود دارد (حتی در زمان حال) من به این افراد پیشنهاد میکنم به هیچ وجه جهت باطل ساختن طلسم و سحر و جادو سمت دعانویسان و رمالان و خلاصه جماعت شیاد و سو استفاده گر نروند. بهترین گزینه برای این افراد فقط و فقط پناه بردن به خدا از طریق آیات زیر است:

فردی که سحر شده آیات: “قالَ مُوسى‏ ما جِئْتُمْ بِهِ السِّحْرُ إِنَّ اللَّهَ سَیُبْطِلُهُ إِنَّ اللَّهَ لا یُصْلِحُ عَمَلَ الْمُفْسِدِینَ، وَ یُحِقُّ اللَّهُ الْحَقَّ بِکَلِماتِهِ وَ لَوْ کَرِهَ الْمُجْرِمُونَ”‏ و “وَ أَوْحَیْنا إِلى‏ مُوسى‏ أَنْ أَلْقِ عَصاکَ فَإِذا هِیَ تَلْقَفُ ما یَأْفِکُونَ، فَوَقَعَ الْحَقُّ وَ بَطَلَ ما کانُوا یَعْمَلُونَ، فَغُلِبُوا هُنالِکَ وَ انْقَلَبُوا صاغِرِینَ”. را همیشه همراه خود داشته باشد. و همچنین این آیه را هفت بار بر سحر شده بخوانند: “سَنَشُدُّ عَضُدَکَ بِأَخِیکَ وَ نَجْعَلُ لَکُما سُلْطاناً فَلا یَصِلُونَ إِلَیْکُما بِآیاتِنا أَنْتُما وَ مَنِ اتَّبَعَکُمَا الْغالِبُونَ” پس میبینید که جز خدا به هرچه پناه ببرید پوچ و بی فایده است!

بیشتر بخوانید:
چاکرا چیست؟ آیا چاکراها واقعا وجود دارند؟

عوامل تاثیرگذار در افزایش مراجعه به طلسم:

متاسفانه امروزه شاهد هجوم گسترده افراد بخصوص قشر نوجوان و جوان جامعه به سمت طلسم و سحر و جادو هستیم. این افراد چه از روی نیاز و چه از روی کینه و چه به منظور کسب درامد و خوشبختی و منفعت های شخصی به سوی طلسم روی آورده اند اما دلیل چیست؟ انسان همواره مخلوقی راحتی پسند بوده و همواره سعی در آرامش و راحتی هرچه بیشتر در جهت رسیدن به اهدافش بوده و هست و خواهد بود. اما در این میان هستند افرادی که یک قدم فراتر گذاشته و میخواهند بدون هیچ سعی و تلاشی به خواسته های خود برسند و بدین ترتیب رمالان شیاد نیز از این خصت راحت طلبی افراد سو استفاده کرده و با وعده های طلسم گشایش, طلسم ثروت و… این افراد را ترغیب به سفارش این طلسم های پوچ و بی معنی کرده و به راحتی نقره داغشان میکنند! از طرفی با رشد شبکه های اجتماعی و گستردگی اینترنت, دیگر مثل قدیم ها نیست که برای اطلاع یافتن از چیزی به سراغ جمعی از افراد میرفتند تا اطلاعات کسب کنند, بلکه به راحتی از طریق اینترنت و شبکه های اجتماعی در رابطه با هر چیزی میتوان اطلاعات کسب کرد! و متاسفانه افراد سودجو نیز از این مزیت اینترنت سو استفاده کرده و به نشر مزخرفاتی در رابطه با طلسم و… میپردازند و انواع طلسم های پوچ و بی فایده را در کانال های تلگرامی و یا پیج های اینستاگرام خود تا خشتک در پاچه افراد ساده لوح فرو میکنند!

طلسم

بیشتر بخوانید:
آیا ماهیت طلسم و سحر و جادو حقیقت دارد؟

متاسفانه ایرانیان از دیرباز تا کنون و تا ابد ملتی خرافاتی بوده و هستند و خواهند بود. مشکل اساسی ما ایرانی ها این است که همواره عادت داریم همه چیز را به آسانی به دست بیاوریم (نمونه اش همین گرونی ها که بخاطر فرصت طلبی های خودمون بوجود اومدن! خواستیم زرنگی کنیم و سود بیشتری کنیم یهو کله پا شدیم! 😥 ). برای ما تلاش و کوشش یک واژه کاملا بیگانه و مبهم است! ما سعی داریم همواره چیزهایی که اصلا وجود ندارند را باور کنیم (چیزهای قلمبه سلمبه! 😯 ) و بر روی این باورهای اشتباه پافشاری نیز میکنیم.

بیشتر بخوانید:
آیا شفادهی و دعا درمانی گروهی حقیقت دارد؟

فکر کنم حدودا ۲ هزار باری میشود که در طول عمرم به مردم گفته ام خرافات را باور نکنید! ولی چه کنیم همیشه دروغی برای باور کردن وجود دارد! حکایت همچنان باقی ست… در زیر توجه شما را به چند مورد دعا نویسی و طلسم های مزخرف و مضحک جلب میکنم:

طلسم مزخرف و مضحک محبت!

طلسم مزخرف و مضحک محبت!

یک طلسم مزخرف دیگر برای کاربرد یوهاهاهاهای دیگر!

یک طلسم مزخرف دیگر برای کاربرد یوهاهاهاهای دیگر!

یک طلسم و دعا نویسی مزخرف دیگر برای کاربرد نمیدونم چی چی دیگر!

یک طلسم و دعا نویسی مزخرف دیگر برای کاربرد نمیدونم چی چی دیگر!

این طلسم شما رو تبدیل به قورباغه میکنه!

این طلسم شما را تبدیل به قورباغه میکند!

و در نهایت طلسم رفع باد معده!

و در نهایت طلسم و دعای رفع باد معده!

چالش بزرگ ویژه جادوگران و ساحران و دعا نویسان:

از کلیه کسانی که ادعای جادوگری و طلسم و دعا نویسی و… دارند دعوت میشود تا من (علی بیک میرزایی) را طلسم کنند! من با این چالش عملا اثبات میکنم که طلسم و جادو مزخرفاتی بیش نبوده و ساخته و پرداخته ذهن بیمار یک عده شیاد میباشد! حال در زیر مشخصاتم را نیز برایتان میاورم تا دیگر بهانه ای نداشته باشید!

نام: علی

نام خانوادگی: بیک میرزایی

نام پدر: یونس

تاریخ تولد: ۱۳۶۷/۰۵/۲۳

دین: اسلام

مذهب: شیعه

محل سکونت: اردبیل

تصویر:

این هم مشخصات این جانب خدمت شما جادوگران و ساحران و دعا نویسان عزیز و گرامی و کلاهبردار! هر طلسمی که خواستید به بنده عنایت بفرمایید تا ببینم چند مرد حلاج هستید!

بیشتر بخوانید:
کالبد اختری چیست؟ حقایق باور نکردنی پرواز روح!

سخنی با افرادی که به طلسم و دعا نویسی اعتقاد دارند:

دوستان میبینید که چنان معتقد هستم طلسم و سحر و جادو و دعا نویسی مزخرفات هستند که کلیه مشخصاتم را در اختیار افراد مدعی طلسم و جادو و دعانویسی قرار داده ام! من تمامی این کارها را فقط به این منظور انجام میدهم که به شما ثابت کنم اینان (جادوگران و دعا نویسان) کلاهبردارانی بیش نیستند و در برابر بنده کاملا عاجز و خار و ذلیل هستند!

بیشتر بخوانید:
مراحل و سطوح ریکی اوسویی چیست؟ حتما بخوانید!

موفق و پیروز باشید…

توجه: کلیه مطالب این سایت اختصاصی میباشد. هرگونه کپی برداری و استفاده از مطالب این سایت بدون ذکر منبع و لینک به سایت شرعا, عرفا و قانونا ممنوع بوده و عملی خلاف انسانیت میباشد و به صورت جدی پیگرد قانونی به همراه خواهد داشت.

مطالب مرتبط

مشترک شدن در کامنت های این مطلب
من را مطلع کن از:
guest
234 کامنت
قدیمی ترین
تازه ترین بیشترین رای داده شده
فیدبک های داخلی
مشاهده همه کامنت ها
فهرست
error: !خطا: محتوا محافظت شده است