تولپا چیست؟ خطرات ساختن تولپا

با سلام خدمت دوستان و همراهان گرامی دانشنامه متافیزیک علی لند. امروز من (علی بیک میرزایی) در این مقاله می خواهم به شما همراهان گرامی در رابطه با تولپا (به انگلیسی Tulpa) مطالب مفید را ارائه کنم که امیدوارم خواندن این مطالب برایتان مفید و ارزشمند باشد. لازم به ذکر است که با خواندن این مقاله همچون بسیاری از مقالات دیگر علی لند نگرش تان نسبت به باورهای قبلی تان تغییر خواهد کرد. با علی لند همراه باشید…

بیشتر بخوانید:
طلسم جادوی سیاه

تولپا چیست؟

تولپا یا Tulpa به باور متافیزیک دان نماهای کم عقل موجودی ساخته ذهن و انرژی است که دارای آگاهی و شعور و احساسات مستقل خود بوده و همچنین به باور این احمق ها در مباحث ماورایی نیز نقش بسزایی دارد. حال می خواهم به شما تعریف واقعی تولپا را ارائه کنم: تولپا موجودی خیالی و ساخته و پرداخته توهمات و تخیلات ذهنی شخص می باشد که نه دارای احساس بوده و نه دارای آگاهی! در حقیقت تولپا موجود تخیلی می باشد که کلیه احساسات و آگاهی اش نشات گرفته از ناخودآگاه خود شخص می باشد.

بیشتر بخوانید:
سکوت ذهنی چیست؟ اهمیت سکوت در زندگی

چرا تولپا دارای احساسات بوده و حتی بعضا نگرشی خلاف میل ما دارد؟

در رابطه با اینکه چرا تولپا دارای احساسات و حتی بعضا نگرشی خلاف میل ما می باشد می بایست بگویم که تولپا از آنجا که موجودی ساخته ذهن خود شما می باشد آگاهی و احساساتی که دارد نیز نشات گرفته از ذهن خود شما می باشد و حال آنکه در این میان ناخودآگاه شما تاثیر بسزایی در عواطف و احساسات و تفکرات و نگرش تولپا دارد. به عنوان مثال تصور کنید که شما در انتخاب بین دو رنگ سیاه و سفید به هنگام خرید یک ماشین دو دل مانده اید. در این هنگام شما تصمیم میگیرید که از تولپا برای انتخاب رنگ مناسب کمک بگیرید و طول پا رنگ سیاه را برای شما انتخاب می کند! آیا این انتخاب توسط تولپا انجام شده است؟ خیر اصلا چنین نیست! این انتخاب توسط ذهن ناخودآگاه شما انجام شده است و از آنجا که ناخودآگاه شما میل به رنگ سیاه دارد تولپا نیز با انتخاب رنگ سیاه برای شما تصویرسازی می شود.

بیشتر بخوانید:
آیا همه چیز از قبل تعیین شده است؟ بررسی قضا و قدر از بعد متافیزیک

آیا ساخت تولپا خطرناک است؟ خطرات داشتن تولپا

در خصوص اینکه آیا ساختن تولپا خطرناک است یا نه باید بگویم جواب آری است! ساختن تولپا می تواند برای شما به شدت خطر آفرین و مضر باشد. بدین ترتیب که با داشتن چنین موجود خیالی ای شما از حقایق و دنیای واقعی دور شده و در تخیلات خود سیر کرده و مقدمات اسکیزوفرنی برای تان مهیا می شود! شخصی که دارای تول پا است آنقدر وابسته تصمیمات و وقت گذراندن با او میشود که به مرور فرق بین واقعیت و تخیل برایش از بین رفته و مقدمات اسکیزوفرنی برایش فراهم شده و به مرور دچار اختلالات شدید ذهنی و روانی جبران ناپذیر خواهد شد. از جمله عمده دلایلی که داشتن تولپا را بسیار خطرناک می کند این است که تولپا می تواند در هر امری از امور روزمره زندگی شخص دخالت کرده و تاثیر گذار باشد.

بیشتر بخوانید:
ایموشن کد چیست؟ اصلی ترین کاربرد ایموشن کد در زندگی

سخن پایانی:

در پایان باید بگویم که متاسفانه هر نفهمی که از جای خود بلند شد عنوان استاد متافیزیک و متافیزیک دان را به خود چسبانده و رسانه ای برای خود راه اندازی کرده و یک شبه تبدیل به استاد متافیزیک شد، و بدین ترتیب شاهد گسترش روز افزون اساتید نفهم و بی شعور متافیزیک بی سواد هستیم که موجبات رواج خرافات را در میان مردم روز به روز افزایش میدهند و با این عمل ننگین خود ضرر های جبران ناپذیری را به جامعه و مردم وارد می کنند. اساتیدی که به خود عنوان دکترا و غیره داده و حال آنکه در حقیقت بی سواد نفهمی بیش نیستند و خبر ندارند که چه ضربات جبران ناپذیری به جامعه و بشریت وارد می کنند. نمونه یکی از این اساتید نفهم استادی است که دوره آموزشی ساخت تولپا راه اندازی کرده است بی آنکه شعورش بکشد که ساخت این موجود خیالی چقدر می تواند برای یک شخص و اطرافیان او خطرناک و مضر باشد.

بیشتر بخوانید:
چاکرا چیست؟ آیا چاکرا حقیقت دارد؟ آزمایش علمی چاکرا ها

موفق و پیروز باشید…

توجه: کلیه مطالب این سایت اختصاصی میباشد. هرگونه کپی برداری و استفاده از مطالب این سایت بدون ذکر منبع و لینک به سایت شرعا, عرفا و قانونا ممنوع بوده و عملی خلاف انسانیت میباشد و به صورت جدی پیگرد قانونی به همراه خواهد داشت.

مقالات مرتبط

۸ دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. Required fields are marked *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

5 × یک =

تازه ترین مطالب:

ویکی لند:

مطالب پیشنهادی: