بررسی مبحث انرژی از بعد متافیزیک – بازی انرژی

تلگرام علی لند

انرژی مبحثی میباشد که همواره در علوم گوناگون مانند فیزیک، شیمی و… مورد بررسی بوده و هست و اینبار نوبت آن است که مبحث انرژی در متافیزیک بررسی شود. مطالعات و دانش بدست امده از انرژی در علوم گوناگون راهگشای ماست تا درک بهتری از بودن و وجود داشته باشیم! همه چیز در جهان دارای انرژی بوده و انسان نیز از این قاعده جدا نیست. به عبارتی همه چیز ماهیتی انرژیایی دارد.

بیشتر بخوانید:
حس ششم چیست؟ بررسی حس ششم از بعد متافیزیک

اگر میخواهید شکلی از انرژی وجودتان را حس کنید، کافیست دستانتان را به مدت چند دقیقه به هم مالش دهید و سپس آنها را از هم فاصله دهید تا گرمای دستانتان را حس کنید. نکته قابل توجه این است که این بروز و ظهور انرژیست که به شکل نور،گرما، صوت، حرکت و تشعشع میباشد و نه حقیقت آن, چرا که هرچیزی برای ابراز وجود در محیط یا بستری باید با شرایط آن محیط سازگار و هماهنگ باشد و متناسب با ان خود را نشان دهد. بطور مثال جریان الکتریسیته برای ابراز وجود در جهان مادی بشکل نور در می اید اما ایا حقیقت الکتریسیته نور است؟؟؟!!! خیر.نور فقط راهی برای اثبات وجود و ابراز آن است و تنها سیم حامل جریان الکتریسیته، حقیقت ان را درک میکند چرا که آن را همانگونه که هست در خودش جاری میکند. در وجود انسان نیز به همین شکل است. انرژی به شکل های گوناگون در ما ظاهر میشود اما حقیقت آن چیست؟

بیشتر بخوانید:
مدیتیشن تی ام چیست؟ همه چیز درباره TM و آموزش

حقیقت انرژی چیست؟

ماهیت و حقیقت انرژی خنثی است و در حقیقت دارای وزن نمیباشد. این ما هستیم که ان را جهت میدهیم و آن را دارای وزن مثبت یا منفی میکنیم و یا ذهنمان آن را مثبت یا منفی تلقی میکند. در صورتی که بتوانید جریان انرژی را به شکل خنثی در وجود خود حس کنید، آنگاه به درک جدیدی از خود خواهید رسید.

بیشتر بخوانید:
علایم وجود ارتعاشات ارواح – لطفا وحشت نکنید!

انرژی به آسانی حس میشود اما هرگز به آسانی درک نمیشود.

شما با مالش دستانتان و احساس گرما فقط گرما را احساس کردید اما هرگز آن را درک نکردید چرا که اگر درک میکردید آنگاه گرما نیز از بین می رفت (اگر واقعا به ماهیت انرژیایی خود در ان لحظه پی برده باشید آن حالت خنثی را تجربه خواهید کرد و برای انرژی گرما و سرما معنا ندارد). اینکه ما بدانیم از انرژی هستیم با اینکه آن را درک کنیم زمین تا آسمان تفاوت دارد که اگر درک کنیم دیگر دچار غم های شدید, افسردگی و… نمیشویم زیرا برای انرژی اینها معنایی ندارد و این ما هستیم که با احساساتمان آن را جهت میدهیم.

بیشتر بخوانید:
تلقین چیست؟ نقش تلقین در عملکرد حواس پنج گانه

چگونه با انرژی خود بیشتر آشنا شویم؟

برای اینکه به این نیروی بی نظیر وجود خود بیشتر پی ببرید، به شما توصیه میکنم گاهی فقط در جایی ارام بنشینید, سکوت کنید, ذهنتان را از همه افکار خالی کنید, به انرژی که تمام وجودتان را فرا گرفته است توجه کنید و تمرکزتان را از روی جسمتان بردارید. آنگاه تجربه متفاوتی خواهید داشت.

بیشتر بخوانید:
هاله بینی چیست؟ دیدن هاله انرژی

سخن پایانی:

در آخر باید بگویم شما ارزشمندترین چیزی هستید که دارید. سرمایه گذاری روی وجود خودتان ارزشمندترین کار است. تسلط بر خود کار دشواری نیست و نیازی نیست ساعت ها مراقبه کنید فقط کافیست کمی ارام بودن را تمرین کنید.

شاد و آرام باشید❤

توجه: کلیه مطالب این سایت اختصاصی میباشد. هرگونه کپی برداری و استفاده از مطالب این سایت بدون ذکر منبع و لینک به سایت شرعا, عرفا و قانونا ممنوع بوده و عملی خلاف انسانیت میباشد و به صورت جدی پیگرد قانونی به همراه خواهد داشت.

مقالات مرتبط

۵ دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. Required fields are marked *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

10 + 10 =

تازه ترین مطالب:

ویکی لند:

مطالب پیشنهادی: