انتشار عشق – بررسی ارتباط و پیوستگی جهان با عشق به موجودات

تلگرام علی لند

گزیده ای از کتاب هوش قلب: در ارتباط با راهنمایی شهودی قلب برای انتخاب ها و راه حل های موثر/ فصل ۱۳/ انتشار عشق/نوشته داک چیلدر (Doc Childre). اغلب ما این را حس میکنیم که تغییرات اجتماعی عمیق ادامه پیدا خواهند کرد. تا جهان ما بطور فزاینده ای بهم پیوسته و بهم وابسته شود. برای دستیابی به این پتانسیل، همه ما نیاز داریم که یاد بگیریم باهم کنار بیاییم. ذهن بدون قلب قادر نبوده است که با وجود همه این مشکلات به کار خود ادامه دهد. خبر خوب این است که تغییر پویایی که در سرتاسر سیاره بطور جمعی درحال تجربه آن هستیم [تغییرات اجتماعی عمیق]، درحال بوجود اوردن دورانیست که قدرتی را برای بیداری انسانیت ازاد کند تا قلب هایمان را بگشاییم و عشق مان را به مهربانی، مراقبت دلسوزانه، بخشش، همکاری و شروعی جدید تبدیل کنیم.

بیشتر بخوانید:
چاکرای چهارم چیست و چه خصوصیاتی دارد؟

افزایش این انسجام و پیوستگی به طور طبیعی موجب همکاری و دلسوزی نسبت به یکدیگر می‌شود. ارتباط و پیوستگی در همه مراتب طبیعت از کوچکترین تا بزرگترین و همچنین درطول تجربیات انسانی اتفاق می‌افتد. پیوستگی و انسجام یک حالت طبیعیست که با ما از زمانی که در هسته وجود خود هستیم همراه است. درحالی که مردم در ارتباط قلبی یک سکوت درونی را تجربه می‌کنند، سروصدا و شلوغی به وسیله فعالیت های غیرمعمول ذهنی و حسی بوجود می‌اید. [قلب ساکت است اما ذهن پر از افکار و مشغله است] آنها حس همسویی و هماهنگی بیشتری دارند. همچنین ارتباط واضح تری با احساسات شهودی قلب خود و راهنمایی های کاربردی دارند.

بیشتر بخوانید:
چه چیزی موجب بروز فعالیت های متافیزیکی مغز میشود؟

ارتباط قلب، قدرت ذهن را کم و ناچیز نمی‌پندارد. بلکه پتانسیل ذهن را برای دیدگاهی متعادل که جهان شمول و فراگیر است، افزایش می‌دهد. سیستم های اصلی ما (قلب، ذهن، احساسات و بدن) وقتی با یکدیگر همکاری می‌کنند، هماهنگی و شادی و رضایت بیشتری را بوجود می‌اورند؛ تا زندگی بهتری را برای ما شکل دهند.

تمرین نشستن برای توجه به پیوستگی ریتم قلب، حتی برای چند دقیقه، انرژی ارتعاشی بالاتری را در درون انباشته می‌کند که تاثیری انتقالی در طول روز برای ما دارد. [اثر آن منتقل می‌شود و بطور پیوسته، دیگر فرایند های زندگی را تحت تاثیر قرار می‌دهد] این کار وضوح و توانایی بیشتری برای دست یابی به موفقیت به ما می‌دهد. همچنین موجب استخراج راه حل های خلاقانه می‌شود. آن هم در جایی که بنظر میاد راه حلی وجود ندارد. در یک ارتعاش منسجم و بهم پیوسته ما همزمانی ها و انتخاب های شفاف تری داریم. آن هم همراه با نقش پررنگ عشق در فعالیت های زندگیمان. ما مجبور نیستیم بدون در نظر گرفتن چالش ها بی نقص باشیم تا حالت بهم پیوسته زندگی را حفظ کنیم. این حالت به سادگی مثل هر تمرین دیگری نیاز به تکرار دارد که کمک میکند تصمیمات و رفتارهایمان جهت داده شود.

بیشتر بخوانید:
عشق حقیقی چیست؟ بررسی درک عشق و نیاز

تحقیقات علمی نشان میدهد که وقتی مردم، ارتباط قلبی را تمرین می‌کنند، یک میدان انرژیایی درست می‌کنند. این میدان، ارتباط دیگر افراد با قلبشان را، راحت‌تر می‌کند که موجب درک بیشتر از یکدیگر و پیوستگی اجتماعی می‌شود. این وظیفه هریک از ماست؛ که خود را در برابر انرژی‌ای که درحال بالابردن ارتعاش میدان انرژیایی جمعی است، مسئول بدانیم. این کار دسترسی به پتانسیل هایی بالاتر و لذت برتر را برای دیگران اسان تر میکند.

تمرین هایی برای گسترش ظرفیت عشق:

متعهد شوید که بطور اگاهانه برای یک یا دو دقیقه در طول فعالیت های روزانه یا هر زمان که خودتان فکر میکنید، عشق را بتابانید و نشر دهید. اگاه باشید، هنگامی که احساس قدردانی و شکرگزاری، مهربانی، همسویی با طبیعت، توجه دلسوزانه و بامحبت به خانواده، دوستان، حیوانات و… دارید، به شکل ویژه ای درحال تابیدن عشق هستید.

بیشتر بخوانید:
بازی آسانسور چیست؟ آیا ورود به دنیای موازی با آسانسور امکان پذیر است؟

جریان عشق و احساس توجه و اگاهی به محیط را در هرجایی تمرین کنید. هنگام خرید، پشت تلفن، سرمیز غذا، هنگام تماشای اخبار، قرارهای ملاقات، هنگام رانندگی یا رفتن به محل کار و…. بدانید که انجام این کار به افزایش ظرفیتتان برای پیدا کردن راه حل هایی برای چالش های زندگیتان کمک می‌کند. [در زمان حال باشید و آن را حس کنید]

برای مدتی در حالتی ریلکس و ارام بنشینید و جریان عشق و افکار سالم را تصور کنید؛ که به درون همه سلول هایتان وارد می‌شوند. این کار ایمنی، عملکرد سیستم های هورمونی و سیستم عصبی شما را بالا می‌برد. همچنین می‌تواند به خود شفادهی کمک کند. به یاد داشته باشید که در مطالعات اثبات شده است که انرژی عشق تغییرات مثبتی بر زیست شناسی می‌گذارد. [ انرژی عشق می‌تواند روی سازوکار بدن تاثیر بگذارد]

بیشتر بخوانید:
جهان هستی در نگاه متافیزیک | بررسی جهان از بعد متافیزیک

عشق ورزی و ازادی عمل را در قرار های اینده یا فعالیت هایی که برای انها برنامه ریزی کرده اید، تمرین کنید. این کار صوت و اهنگی را برای عمیق تر شنیدن قلبتان بوجود می‌اورد. همچنین به شما در حفظ کردن یا دوباره بدست اوردن ثبات احساسیتان کمک میکند. [ به انچه که در پیش دارید با عشق و حس ازادی روبرو شوید. این احساسات خوب را از خود و عوامل پیش رویتان دریغ نکنید]

منبع: heartmath.com | مترجم: الهه ربانی

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

2 × یک =

تازه ترین مطالب:

ویکی لند:

مطالب پیشنهادی: