خوش آمدید کاربر مهمان - ورود به سایت!
چالش متافیزیک علی لند

چاکرا چیست؟ آیا چاکراها وجود دارند یا خرافاتی بیش نیستند؟

چاکرا چیست؟ آیا چاکراها وجود دارند یا خرافاتی بیش نیستند؟

مقالات
۵۹ دیدگاه
اینستاگرام علی لند
انجمن های گفتگوی متافیزیک
کانال تلگرام علی لند

به روز رسانی شده در ۱۴۰۰/۰۲/۳۱ – با سلام خدمت دوستان و همراهان همیشگی دانشنامه متافیزیک علی لند. امروز من (علی بیک میرزایی) در این مقاله میخواهم به بررسی چاکراها بپردام. به عبارتی در این مقاله در رابطه با چاکراها میخواهیم بدانیم چاکرا چیست و در نهایت بررسی کنیم که آیا چاکراها وجود دارند و یا خیر؟ قطعا مباحث مربوط به چاکراها یکی از ترند ترین مقولات متافیزیک بوده و تقریبا هیچ طرفدار متافیزیکی وجود ندارد که در رابطه با این موضوع ابراز علاقه نکرده باشد! از شما دعوت میکنم با علی لند همراه باشید…

بیشتر بخوانید:
ریشه خرافات چیست؟ حقایق شگفت انگیز در رابطه با خرافات

پیش مقدمه مقاله چاکراها:

دوستان و همراهان گرامی من قبول دارم که مطالب سایتم برخی را نا امید میکند ولی خوب هرچه باشد حقیقت تلخ است و هدف این سایت افشای حقایق و پیشبرد متافیزیک به صورت علمی و نه خرافی است! من افتخار میکنم که سایتی که من بنیانگذاری کرده ام و متعلق به همه فارسی زبانان ایران و جهان است. “علی لند” به عنوان اولین و تنها سایت متافیزیک کاملا علمی (باز هم تاکید میکنم اولین و تنها سایت متافیزیک کاملا علمی) فارسی زبان در کل ایران و جهان است و هم اکنون تبدیل به یک منبع موثق و به عبارتی معتبرترین منبع برای دانش متافیزیک شده است! این سایت به قدرتی مورد توجه قرار گرفته است که افراد زیادی دست به هر اقدامی زده اند تا جلوی فعالیت ما را بگیرند اما هر دفه با شکست مواجه شده اند. انسان دارای عقل و خرد است و بدا به حال کسی که در مباحث علمی و زندگی خود عقل را کنار بگذارد و نا عقلی را پیشه بگیرد. اگر چیزی مورد پسندتان نیست به معنی بد بودن آن چیز نیست! شما بهتر است نگرشتان را عوض کنید همین و بس! در رابطه با مقالات این سایت نیز در صورتی که جهل و خرافات را کنار گذاشته و عقل و منطق را جایگزینش کنید خواهید دید که مطالب این سایت برایتان چقدر شیرین و دلپسند خواهند بود. با این پیش مقدمه هدفمان این بود که به عوض اینکه پس از خواند این مقاله در بخش کامنت ها به فحاشی فحاشی بپردازید, با دیدی عقل گرا گفته های این مقاله را مورد بررسی قرار دهید.

بیشتر بخوانید:
کلاهبرداری کریستال تخت خواب پاکسازی چاکراها با نور کریستال

چاکرا چیست؟

چاکرا یا بهتر است بگویم چاکراها در کل ریشه در باورهای آیین هندو دارد که بر طبق باورهای آیین هندوها بدن انسان دارای مراکز انرژی ای است که به آنها اصطلاحا چاکرا میگویند! هندوها بر این باورند که اعمال متافیزیکی ناشیا از فعال شدن یا اصطلاحا باز شدن این چاکراها در بدن میباشند! برخی میگویند چاکراها مراکز انرژی بدن میباشند و برخی نیز میگویند چاکراها هادی های انرژی یا به عبارتی مراکز انتقال انرژی در بدن میباشند! همچنین بحث های زیادی در رابطه با تعداد چاکراها وجود دارد. برخی معتقدند بدن دارای ۶ چاکرا است و برخی میگویند ۷ و برخی نیز ۸ چاکرا…! جالب است بدانید که با یک استادی صحبت میکردم که میگفت در بدن ۱۲ چاکرا وجود دارد! 😐 حال حقیقت چیست خدا میداند! 😐 نکته جالب توجه این است که در این میان اساتیدی وجود دارند که برای فعال شدن یا به عبارتی باز شدن این چاکراهایی که حتی نمیدانند تعدادشان چند تا است تمرین های خاصی را نیز ترتیب داده اند بدون هیچ تحقیق و مطالعه ای! 😐 تمریناتی که ورای عقل بوده و بیشتر جنبه بیمارگونه دارند!

بیشتر بخوانید:
پاکسازی و فعال سازی چاکراها – چگونگی پاکسازی چاکراها

آیا چاکراها حقیقت دارند؟

از قدیم الایام گفته اند دروغ بزرگ را همه باور میکنند! یک دروغ اگر بسیار بزرگ باشد میتوان به راحتی به کمی تبلیغ آن دروغ را تبدیل به یک اپیدمی کرد! متاسفانه مبحث “چاکرا” نیز از این قاعده مستثنی نبوده و دستخوش یک سری باورهای اشتباه مردم شده و متاسفانه در جهان تبدیل به یک اپیدمی فراگیر شده است! دروغی که نه تنها عده کثیری از مردم جهان به آن باور و اعتقاد دارند که بر روی آن در حد ناموس نیز تعصب دارند! تعصبات خشک و بی معنی همواره جز عقب ماندگی یک جامعه چیزی برای آن ندارند! متاسفانه در میان عده انگشت شماری از مردن سیستمی به عنوان سیستم گوسفند مَنِشی وجود دارد! سیستم چنین است که از گوش های یک گوسفند گرفته و آن را داخل طویله می اندازند و باقی گوسفندان خودشان به دنبال آن گوسفند اولی داخل طویله تشریف فرما میشوند! حال اینان نیز میگویند از آنجا که خیلی ها میگویند چاکرا حقیقت دارد پس حقیقت دارد! در واقع بدون تحلیل و بدون علم و دانش تنها با تکیه به کتاب های موجود هندو به این باور خنده دار رسیده اند و جالب این است که بر این باور مزخرف خود تعصب نیز دارند! ممکن است بگویید علی لند دارد توهین میکند ولی این توهین نیست بلکه عین حقیقت است! در صورتی که این مقاله را با صبر و حوصله تا انتها بخوانید به دلایل منطقی در رابطه با عدم وجود چاکراها بر خواهید خورد! اجازه بدهید نکته ای در رابطه با هندو ها در قالب دو عدد تصویر که گویای همه چیز است برایتان ارائه کنم تا بدانید بر روی باور چه احمق هایی تعصب خشک دارید!

حال ببینید شما چه انسان های فرهیخته ای هستید که مزخرفات این جماعت را تحت عنوان مرجع متافیزیکی خود انتخاب کرده اید و روی این مزخرفات تعصب خشک هم دارید, آن چنان که وقتی شخصی مثل من پیدا میشود که شما را به تفکر و علم دعوت میکند او را مورت فحاشی و انواع توهین ها قرار میدهید! به متن زیر توجه کنید که نقل قولی از سایت ویکی پدیا میباشد:

چاکرا به باور آیین هندو به مراکز انرژی در بدن انسان گفته می‌شود. چاکرا یا شاکرا در وجود هر موجود زنده‌ای قرار دارد حتی گیاهان. این چاکراها منابع انرژیها به عبارتی شریان‌های حیات می‌باشند. (منبع: ویکی پدیا)

بیشتر بخوانید:
رابطه مستقیم قدرت ذهن و متافیزیک – مقاله ای کاملا متفاوت

در این متن عملا مشاهده میکنید که چاکرا “به باور آیین هندو” مراکز انرژی در بدن میباشند! حقیقت این است که وجود چاکراها هیچ پایه و اساس علمی ای ندارد و کاملا ساخته و پرداخته ذهن افراد عادی میباشد! استنباط هایی زیادی مبنی بر عدم وجود چاکراها وجود دارند که یکی از همین استنباط ها تعداد چاکراها میباشد! آخر افراد چگونه میتوانند چیزی که حتی خود سازندگانش حتی در تعدادشان اختلاف نظر دارند را باور کنند؟!!! (کمی عقل!)

بیشترب خوانید:
سابلیمینال مسیج چیست؟ انواع سابلیمینال مسیج

دلایل علمی عدم وجود چاکراها:

حال نوبت میرسد به ارائه دلایل علمی مبنی بر عدم وجود چاکراها. اگر دقت کنید باور عده ای بر این است که چاکراها مراکز انرژی بدن میباشند! از آنجا که اعضای بدن تحت امر مرکز انرژی ای به نام مغز و ذهن میباشند پس عضوی که خود تحت امر یک مرکز انرژِ میباشد هرگز نمیتواند خودش یک مرکز انرژی باشد! در پاسخ به این نقض بزرگ وجود چاکراها عده ای گفته اند خیر! چاکراها مراکز انتقال انرژی هستند! حال سوال این است که یک هادی چگونه میتواند یک مرکز باشد؟!!! حتی در صورتی که بگویند چاکراها مرکز تجمع و توزیع انرژی هستند باز هم این امر شدنی نیست چرا که این اعضا تحت امر مغز هستند پس فرایند توزیع انرژی نیز میبایست بسته به فرمان مغز انجام شود! عده ای گفته اند یکی از دلایل وجود چاکراها این است که در صورتی که به چاکراهای مختلف بدنمان فکر کنیم میتوانیم آنها را حس کنیم! در پاسخ به این افراد نیز باید بگویم این افراد لطف کرده و با گفتار خودشان وجود چاکراها را نقض کرده اند! دقت کنید میگویند که در صورتی که به این بخش ها “فکر و تمرکز” کنید! همین نشان میدهد که این عمل توسط ذهن است که انجام میشود و این ذهن ماست که با تلقین موجب شده این بخش ها را حس کنیم! شما حتی اگر به انگشتتان فکر و تمرکز کنید این تلقین موجب میشود تا انگشتتان را نیز همانند یک مرکز انرژی حس کنید! هر بخشی از بدنتان همین است! اینها تنها بخش کوچکی از دلایل علمی عدم وجود چاکراها هستند!

بیشتر بخوانید:
بیوکینزی چیست؟ تغییر ساختار DNA توسط قدرت ذهن!

حال عده ای آمده و میگویند دوربین هایی به نام دوربین کرلیان وجود دارند که میتوانند هاله انرژی و چاکراها را نشان بدهند! خیر دوست عزیز اصلا چنین نیست! این فقط یک بلف اینترنتی است همین و بس! بلفی مانند کریستال تخت خواب پاکسازی و فعال سازی چاکراها که از دم مزخرفاتی بیش نیستند! این دوربین ها در واقع چیزی نشان نمیدهند به غیر از تجمعات توده ای و همچنین گرما و فرایند تبخیر حاصله از بدن! هیچ ربطی هم به وجود چاکراها و هاله های انرژی ندارند! البته لازم به ذکر است که در این میان فتوشاپ نیز به شدت به کارشان آمده و همچنین مانیتورهای این دوربین ها افکت های از پیش تعیین شده ای را نیز که توسط این دوربین ها اعمال شده اند را به ساده لوحان عزیز و گرامی نشان میدهند! بدین ترتیب با تصاویر مبتنی بر خرافات سالانه درامدهای میلیارد دلاری از فروش این دوربین های خنده دار برای خود دست و پا کرده اند!

حال لطفا به ادامه مطلب توجه کنید! در ادامه ابتدا میخواهم شما را با تصاویر منتسب به چاکراها که از سایت ویکی پدیا قدرت گرفته اند آشنا کنم:

220px Muladhara.svg - چاکرا چیست؟ آیا چاکراها وجود دارند یا خرافاتی بیش نیستند؟

چاکرای اول! چاکرای ریشه یا پایه ستون فقرات

220px Swadhisthana.svg - چاکرا چیست؟ آیا چاکراها وجود دارند یا خرافاتی بیش نیستند؟

چاکرای دوم! مرکز کلیه

220px Manipura2.svg - چاکرا چیست؟ آیا چاکراها وجود دارند یا خرافاتی بیش نیستند؟

چاکرای سوم! شبکه عصبی زیر معده

220px Anahata green.svg - چاکرا چیست؟ آیا چاکراها وجود دارند یا خرافاتی بیش نیستند؟

چاکرای چهارم! قلب

220px Vishuddha blue.svg - چاکرا چیست؟ آیا چاکراها وجود دارند یا خرافاتی بیش نیستند؟

چاکرای پنجم! گلو یا حلق

220px Ajna chakra.svg - چاکرا چیست؟ آیا چاکراها وجود دارند یا خرافاتی بیش نیستند؟

چاکرای ششم! پیشانی (یا همان چشم سوم تخیلی)

220px Sahasrara.svg - چاکرا چیست؟ آیا چاکراها وجود دارند یا خرافاتی بیش نیستند؟

چاکرای هفتم! بالای جمجمه یا تاج سر

هر کدام از این چاکراها اشاره به بخش خاصی از بدن ما دارند. ولی متاسفانه چون این چاکراها اشاره به بخشی از بدن ما را دارند و هر بخشی از بدن ما یک مبحث علمی است اکثر افراد فکر میکنند علم چاکراها را تایید میکند! از این رو سفت و سخت میگویند ” نخیر چاکرا واقعیه! 😐 ” ولی حقیقت این است که باید بگویم چاکرا توهماتی بیش نبوده و ساخته و پرداخته ذهن سران آیین هندو است! این بخش ها از بدن که چاکراها بر آنها اشاره میکنند بخش های عملکردی بدن هستند ولی متاسفانه باید به شما بگویم هیچ انرژی ای این بخش های بدن صادر نمیکنند! همه چیز در متافیزیک ذهن شماست! تمریناتی که برای باز کردن چاکراها (باز کردن چاکراها یک اصطلاح بوده و فقط و ساخته تخیل هندوها است!) به کار میبرند در واقع هیچ چاکرایی برایتان باز نمیکنند بلکه فقط تمرین هایی برای رسیدن به آرامش و تقویت ذهن است و همه کارها را ذهن شما است که انجام میدهد نه بخش های ذکر شده در مبحث تخیلی چاکرا…! اگر میخواهید دلایل قاطعانه مبنی بر عدم وجود چاکراها را بدانید به شما پیشنهاد میکنم حتما مقاله پاکسازی و فعال سازی چاکراها – چگونگی پاکسازی چاکراها را مطالعه کنید تا با حقیقت چاکراها آشنا شوید!

بیشتر بخوانید:
سایکو کینزی چیست؟ مقاله ۲۰۱۹ سایکوکینزی واقعی!

سخن پایانی:

خرافات غوغا میکند! مردم عاشق حرف های دهن پر کن ماورایی هستند! مردم به نوعی دوست دارند تخیلات را وارد دنیای واقعی کنند! با این کار حس خاص بودن به آنها دست خواهد داد! ولی من فقط یک چیز میتوانم بگویم: خرافات تنها به غیر از به بطالت کشاندنتان چیزی برایتان نخواهد داشت…

موفق و پیروز باشید…

توجه: کلیه مطالب این سایت اختصاصی میباشد. هرگونه کپی برداری و استفاده از مطالب این سایت بدون ذکر منبع و لینک به سایت شرعا, عرفا و قانونا ممنوع بوده و عملی خلاف انسانیت میباشد و به صورت جدی پیگرد قانونی به همراه خواهد داشت.

راستی پیشنهاد میکنیم برای اطلاع لحظه ای از جدیدترین مقالات, پیشنهادات و به روز رسانی های سایت در کانال تلگرام علی لند (فقط اطلاع رسانی) عضو شوید!

خبر خوب:
علی لند اخیرا بخشی تحت عنوان خاطرات ماورایی کاربران راه اندازی کرده است که در آن کاربران میتوانند خاطرات سایرین را خوانده و بدون عضویت خاطرات خود را نیز ارسال کنند! هر ماه به 5 نفر از کسانی که خاطرات ماورایی خود را ارسال میکنند به قید قرعه “پکیج ابر بمب متافیزیک” را به عنوان هدیه ارسال خواهد شد!

مطالب مرتبط

مشترک شدن در کامنت های این مطلب
من را مطلع کن از:
guest
59 کامنت
قدیمی ترین
تازه ترین بیشترین رای داده شده
فیدبک های داخلی
مشاهده همه کامنت ها
فهرست
error: !خطا: محتوا محافظت شده است