آموزش ۱۰۰ درصد عملی کنترل خشم – بهترین روش ها برای کنترل خشم

تلگرام علی لند

سلام مجدد خدمت دوستان و همراها سایت متافیزیک و علوم ماورا الطبیعه عل لند. اروم در این مطلب میخواهم به روش های قطعی کنترل خشم بپردازم و به شما یاد بدهم چگونه بر خشم خودتان غلبه کنید. از شما دوستان و سروران گرامی خواهشمندم با این مقاله همراه باشید.

خشم عاملی است که همواره در میان مردم کل جهان وجود دارد به طوری که هیچ کسی نمیتواند ادعا کند که من تاکنون خشمگین نشده ام! اما باید بدانیم که این خشم چیست و چه چیزی سبب آن میشود و از همه مهمتر اینکه چگونه بتوانیم بر خشم خود غلبه کنیم و این خشم را سرکوب کنیم به طوری که خودمان نیز به آرامش برسیم!

خشم خشم است! بزرگ و کوچک نمیشناسد و وای به روزی که خشم وجودمان را بگیرد! عوامل بسیاری در به وجود آمدن خشم سهیم هستند که ازجمله این عوامل میتوان به تحریک عصبی, داد زدن, حق کُشی کردن, توهین و فحش و در موارد شدیدتر خیانت همسر و… اشاره کرد. این عوامل میتوانند موجب بروز خشم در ما شوند! متاسفانه انسان وقتی خشمگین میشود قسمت تحلیل منطقی مغزش مختل شده و از خود بیخود شده و دست به انجام اعمالی میزند که ای کاش هیچوقت نمیزد!

بیشتر بخوانید:
آموزش رسیدن به آرامش ذهنی – چگونه ذهنی آرام داشته باشیم؟

حال مساله مهم این است که چگونه بتوانیم بر این خشم غلبه کنیم؟

برای غلبه بر خشم من (علی بیک میرزای) دستور العمل هایی را ترتیب داده ام که از شما دعوت میکنم به این دستور العمل ها به هنگام خشمگین شدن عمل کنید تا از شر این خشم خانمان سوز و دردسر ساز خلاص شوید به طوری که با استمرار این دستور العمل ها میتوانید علاوه بر غلبه کردن بر خشمتان به آرامش روحی و روانی نیز برسید.

دستور العمل های کنترل خشم:

در بررسی مبحث کنترل خشم ما دو نوع دستور العمل برای کنترل خشم خود داریم. این دستور العمل ها عبارتند از برنامه کنترل خشم بلند مدت و کوتاه مدت.

دستور العمل های بلند مدت کنترل خشم:
 • خود هیپنوتیزمی
 • مدیتیشن
 • استراحت متعادل

به خاطر داشته باشید که موثرترین عامل در کنترل خشم عمل خود هیپنوتیزم میباشد! در صورتی که شما بتوانید خود هیپنوتیزمی را به درستی انجام دهید دیگر از غیر ممکن ها است که عصبانی شوید! و همچنین مدیتیشن و استراحت متعادل نیز در کنترل خشم بسیار بسیار موثر میباشند.

بیشتر بخوانید:
آموزش حرفه ای خود هیپنوتیزم به زبان ساده

دستور العمل های کوتاه مدت کنترل خشم:

دستور العمل های کوتاه مدت کنترل خشم همان کارایی است که به هنگام خشمگین شدن باید انجام دهیم تا خشممان را بتوانیم کنترل کنیم. بر اساس آزمون و خطاهای انجام شده توسط خود (علی بیک میرزایی)این کارها عبارتند از:

 • از ۲۰ تا ۰ به صورت معکوس بشمارید به طوری که فقط اعداد زوج را بگویید! مثلا: ۲۰ – ۱۸ – ۱۶ – ۱۴ و…
 • تصویر طرف مقابل را بیاورید در ذهنتان که از شما عذرخواهی میکند و شما او را میبخشید.
 • خوبی های آن شخص را به خاطر بیاورید که مثلا چه کارهایی برایتان انجام داده است و یا مثلا چه حسن هایی دارد و…
 • کف دستتان را بر روی جلوی پیشانیتان گذاشته و دو طرف گیج گاهتان را به آرامی بمالید.
 • نفس عمیق بکشید و با شدت نسبتن زیاد نفستان را بیرون دهید.
 • سرتان را با چیزی دیگر گرم کنید…
 • مساله را بگذارید به حساب نادان بودن شخص مقابل…
 • عگر چیز غیر جانداری اعصابتان را بهم ریخته است (مانند بازی کامپیوتری و یا یک وسیله و…) به خاطر داشته باشید که آن چیز بی جان است و عصبانیتتان چیزی را عوض نکرده و تنها نهایت دیوانگی تان را نشان خواهد داد!
 • اگر قصد شکستن چیزی را دارید به گران بودن آن و افزایش قیمت ها فکر کنید!
 • و مورد آخر اینکه حتما حتما این نکته را به خاطر بیاورید که دیه کامل یک شخص در سال ۹۸ مبلغ ۲۷۰ میلیون تومان میباشد! حال انتخاب با شماست! یک مشت = ۲۴ میلیون تومان! 😐

قطعا مطمئنم با به خاطر آوردن مورد آخر صد درصد از خشم خود منصرف خواهید شد! 😉

موفق و پیروز باشید…

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

هجده + 4 =

تازه ترین مطالب:

ویکی لند:

مطالب پیشنهادی: